Çocuk Aldırma Fiyatları 2013

Cinsel yasantısı olan kadınların en beklemediği zamanda kapısını çalabilir bir bebek. Dur daha hazır değilim çocuk şimdi git sonra gel demek keşke mümkün olsa. Ama hayat bu , merak etmeyin yalnız değilsiniz her gün onbinlerce genç bayan gebelik testi yapıyor ve çift çizgi çıkıyor. Aslında yaşamın bir parçası diyebilirim. Çok uzağa gitmenize gerek yok annenizi arayın sorun , kaç defa kürtaj olmuş , aslında siz kaç kardeş olacaktınız. Herkesin başından geçiyor çocuk aldırma . Bilmiyorum bu giriş içinizi biraz rahatlattımı ? 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Gebe olduğunuzu hamilelik testi yaparak anladığınız zaman önce sakin olun , büyük ihtimal 5 haftalık hamilesinizdir , çünkü gebelik testleri ancak 4-5 haftalık hamilelik seviyesine gelinince pozitif çikmaya başlar. İstanbul'da bebek aldırma kararınız kesinleşince öncelikle kürtaj hakkında küçük bir araştırma yapmalısınız , kürtaj nasıl yapılır , kürtaj fiyatları , kürtaj sonrası hamile kalınırmı , kürtaj hapı tehlikleri , vakum kürtaj gibi konuları incelemelisiniz , gerekli bilgileri bu sitede bulabilirsiniz . ikinci adımda kürtaj yapan doktor araştırmalısınız , size en uygun jinekolog hangisi , tabii birde çocuk aldırma fiyatları karşınıza çıkacak. Acaba kürtaj ücretleri size uygunmu ? , isterseniz bu makalemizde kürtaj merkezi adına kısaca bu konuları anlatalım seze bu süreçte destek olmaya çalışalım.

Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da çocuk aldırma fiyatları sürekli değişim gösteren , pek sabit seyretmeyen , hatta semtlere göre bile farklılaşan değerlerdir. Ama geleneksel olarak , her jinekolog kadın - doğum ihtisası yaparken eğtim aldığı hocalarından ve kıdemlilerinden gördüğü davranışları kendine göre yorumlayıp tekrarlar . Buna göre kürtaj fiyatı neye göre belirlenir sıralayalım isterseniz :

Kaç Haftalık Hamile Olduğunuza Göre Belirlenen Kürtaj Fiyatları :
Aslına bakarsanız İstanbul Avrupa Yakasında ana ölçü budur , zaten sizede biliyorsunuzki gebelik ilerledikçe kürtaj masrafınızda yükselecektir , bu kadın doğumcular arasında kitaplarda yazmayan ama nesilden nesile geçen geleneksel bir fiyatlandırma unsuru haline gelmiştir. Örnek isterseniz , mesela 5 haftalık hamilesiniz bu durumda İstanbulda kürtaj maliyetiniz yaklaşık olarak .... lira civarı olacaktır , ama 7 haftalık gebe iseniz bu sefer kürtaj fiyatı yaklaşık olarak .... liralara çıkacaktır. Bizde benzer ücretlerle iş yapıyoruz. Ama bu çocuk aldırma ücretleri genel olarak Bakırköy , Zeytinburnu , Bahçelievler gibi orta gelir düzeyi insanların yaşadığı semtlerde böyledir , buna karşılık Etiler , Şişli Osmanbey , Nişantaşı gibi daha lüks semtlerde bu konuşulan rakamları iki ile çarpsanız iyi olur :) 0212 227 5519 - 0532 221 3007

İstenilen Anestezi Çeşidine Göre Kürtaj Fiyatları :
İstanbul'da kürtaj olmak bütçenize göre masraflı bir iş olur veya durumunuz iyidir masrafı pek önemsemezsiniz , ama ister varlıklı ister dar gelirli olun , merka etmeden geçemeyeceğiniz bir konuda kürtaj olurken acı çekip çekmeyeceğinizdir. Her kadının kürtaj öncesi uykularını kaçıran asıl konu budur belkide . Ama merak etmeyin vakum kürtaj metodunda rahim kazıması yapılmayacağı için acı çekmeyeceksiniz , sadece rahim girişine kılcal iğne yapılacak bir lokal anestezik ilaçla hiç hissetmeden kürtajnız olacaktır , yani lokal anestezi ile kürtaj olabilirsiniz , komple uyutularak genel anesteziye aslında gerek yok . Ama bazı kürtaj hastaları daha telefonda ararken ben mutlaka genel anestezi ile kürtaj olucam diye ısrar ediyorlar , sanırım eski dönemlerde vakum kürtaj değilde klasik yöntemle çocuk aldırmış arkadaşları korkutmuş bu bayanları , ama naapalım , hasta daima haklıdır :) , bizde genel anestezi ile yaparız kürtajınızı. Genel anetestezi yani uyutularak kürtaj yapmak normalde birkaç dakikada biten vakum kürtaj uygulamasını yarım saate uzatıyor , yani işimiz biraz daha komplike bir hale geliyor , bizde genel anestezi fark ücreti adı altında ek bir ücret taleb ediyoruz , bu ücret İstanbul'da genellikle yüzelli lira kadardır. Bizde bu fiyatlara benzer ücretler istiyoruz.

İstanbul'un Semtlerine Göre Kürtaj Ücretleri:
Aslında jinekoloğun muayenehanesinin nerde olduğu kürtaj fiyatlarını etkilememesi gerekir diye düz bir mantık yürütülebilir , ama emlak değeri yüksek semtlerde muayenehane kiralarıda yüksek oluyor ve bir şekilde bu durum hastalara yol su elektrik olarak geri dönüyor. Tıbbi etik açısından yapılan işlemde fark olmaması lazım , çok yüksek kürtaj fiyatı ödediniz diye hiç kimse sihirli bir değnekle hokus pokus yaparak sizi bu dertten size hiç dokunmadan kurtaramaz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

İstanbul'da Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Öncelikle şunu söylemek gerekir , kürtaj İstanbul'da en sık yapılan tıbbi girişimlerden biridir , zaten bir kadın doğumcuya sorsanız en çok hangi cerrahi müdahaleyi yapıyorsunuz diye size kürtaj diyecektir. Ama tüm dünyada bu böyle , cinsel özgürlük geliştikçe kürtaj ihtiyacıda logaritmik şekilde artıyor. Şimdide kürtaj nasıl yapılır kısaca anlatmak gerekirse öncelikle biz yıllardır vakum kürtaj uygulaması yapıyoruz , eski sistem kazıma kürtaj metodu rafa kaldıralı yıllar oldu , vakum kürtajın avantajlarınıda sıralayalım isterseniz:

Vakum Kürtajın Avantajları:
Hasta acı çekmiyor
Çok kısa sürüyor
Kürtaj sonrası kanama pek olmuyor veya adet kanamasıdan bile az oluyor
Kürtaj sonrası hemen hamile kalabiliyorsunuz ( tabi isterseniz )
Enfeksiyon riski diğer metodlara göre çok daha düşük  oluyor.
Kürtaj sonrası cinsel ilişkiye diğer metodlarda 1 ay sonra girebilirken vakum kürtajda 1 hafta sonra tekrar cinsel ilişkiye girebilirsiniz.
Kürtajdan hemen sonra yürüyerek hayatına geri dönebiliyorsunuz , yatarak istirahat gerektirmiyor.

Vakum Kürtaj Metodu:
Öncelikle rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , tek kullanımlık steril vakum kürtaj seti kişiye özel olarak açılır ve hegar bujisi ile rahim kanalı hafifçe genişletilir , karmen kanülü kanala yerleştirilir, vakum aparatı ile negatif basınç oluşturulup gebelik kesesi dışarı vakumlanır. İşlem tamamlanır. Genel anestezi isteyen hastalara ek olarak genel anestezi işlemleride yapılır , vakumlu kürtaj normalde 10 dakikada biter , genel anestezide ise yarım saat sürer. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Sonrası Gebe Kalınır mı ?

Vakum kürtajda kazıma olmadığı için üreme kabiliyetiniz etkilenmez , ne zaman isterseniz bebek yapabilirsiniz. Hatta kürtajdan sonra bir doğum kontrol metodu uygulamazsanız 1 ay sonra tekrar kürtaja gelirsiniz , bu şekilde arka arkaya defalarca gelen hastalarımız oldu.

Kürtaj Hapı 

İstanbul'da yasak olmasına rağmen bir yerlerde kaçak olarak düşük ilaçları satıyorlar , bazı bilinçsiz hastalar bu ilaçları kullanabiliyor , RU - 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı düşük hapları eskiden mide ülseri tedavisinde kullanılırdı , daha sonra rahimde kasılmalar yaptığı tespit edildi ve kürtaj hapı olarak kullanıldı , ama aşırı kanama , rahim içinde parça kalması gibi çok tehlikeli sonuçları ve yan etkilerinden dolayı yasaklandı. Bize tavsiye etmiyoruz. Kürtaj hapı kullanıp aşırı kanama ile veya rahim içinde parça kalması sonucu yüksek ateşle bize başvuran hastalarımız oluyor , unutmayın onları tekrardan kürtaj ederek içeriyi temizlemek zorunda kalıyoruz. Yani henüz istenmeyen gebeliği sonlandırmada kürtaja alternatif bir sağlıklı yöntem yok. Olursa ben size bu sayfadadan söylerim emrak etmeyin :)

Kürtaj hapı Fiyatı:
İstanbul'da düşük ilacı yasak olmasına rağmen yaklaşık ... TL fiyatlarla satılıyor , biz size ru-486 satın al diyenleri kınıyoruz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Gebelik Testleri

İstanbul'da tüm eczanelerde bulabileceğiniz idrarda bakılan gebelik testleri beklediğiniz adet tarihinden yaklaşık 4 gün sonra eğer bir gebelik varsa pozitif sonuç vermeye başlar. Bazı durumlarda gebe olmanız rağmen gebelik testi negatif çıkabilir , bu durumda birkaç gün sonra tekrar bakmak gerekir. Ama birkere çift çizgi yani pozitif çıkmış ise mutlaka gebe olduğunuzu gösterir , yanılma payı olmaz.

Kızlık Zarı Dikimi

Sosyal yaşamın iletişimin hızlanması ve facebook gibi dev sosyal mecraların yükselmesi ile kızlık zarı dikimi taleplerinde ciddi artışlar oldu , bitirilmiş bir ilişkinin izlerini tamamen silmek için birçok bayan kızlık zarını diktirerek eski bakirelik günlerine geri dönüyor , biz uzun yıllardır zar onarımı yapıyoruz , kalıcı yöntem denilen flep yöntemi bu iş için en güvenilir ve doğal görünümlü yöntemdir diyebilirim. Vajina duvarından ince bir flep yani bir zar oluşturup olması gereken yere dikiyoruz , gerçek bir cinsel ilişki olmadan asla yırtılmıyor , penisin ereksiyon halinde vajinaya girmesi ilede kanayarak yırtılıyor. Olması gerektiği gibi. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı:
İstanbul Avrupa Yakasında kızlık zarı dikim yapan jinekologlar genellikle binbeşyüz lira gibi rakamlar uyguluyorlar , kalıcı dikim biraz daha pahalı , geçici dikim ise az daha ucuz olabiliyor , bizde benzer kızlık zarı dikimi fiyatı uyguluyoruz .

Kürtajda Gizlilik 

Jinekolojide en önemli konulardan biri hasta mahremiyetidir , biz buna çok önem veriyoruz , kürtaj veya kızlık zarı dikimi gibi gizli tutulması gereken işlemlerinizi akrabalarınız dahi bizden öğrenemezler , ayrıca özel çalıştığımız için ... kayıtlarına işlenmez.

Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Mezuniyet : Cerrahpaşa Tıp Fak. 1985
0212 227 5519 - 0532 221 3007
İstanbul

Yorumlar

 1. Düzensiz Adet: Doktor bey 2. Sorumda bi kızın kızlık zarının bozuk olup olmadıgını gerdek gecesi nasıl anlarız yada zedelendigini falan ? Anlama.yöntemi yolu varmı ?
  21 01 2016, 09:53 - Jin op dr turgay karakaya: Kanama olmazsa %90 bozuktur
  21 01 2016, 09:54 - Düzensiz Adet: Ya adetliyken ilişkiye girerse adetli olup olmadqnı nasl anlaslır
  21 01 2016, 10:08 - Jin op dr turgay karakaya: Adet kanı koyudur
  21 01 2016, 10:08 - Düzensiz Adet: Anladm doktor bey çok TSK ederim

  YanıtlaSil
 2. Günaydın turgay bey ben kalıcı flep hakkında daha detaylı bilgi alabilir miyim ve fleple beraber daraltma operasyonunda ücretini öğrenebilir miyim 😊
  17 07 2016, 08:38 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajbakirkoy.com/p/fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi-kurtaj.html?m=1
  17 07 2016, 08:57 - -: Çok teşekkürler 😊 çocuk aldırma fiyatlarınıda zikredermisiniz?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015