Kürtaj Fiyatları Ne Kadar ?

İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasında kürtaj fiyatlarını belirleyen unsurları anlatmadan önce kürtaj nedir ? , kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj sonrası hamilelik , gebelik testi , 2013 yılında kürtaj yasaklandımı ? , kürtaj kanunu , RU-486 kürtaj hapı varmı ? , kürtaj hapı fiyatı , kürtaj kanunu ve flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimindende bahsetmek isterim .

Kürtaj Fiyatları

İstanbul Trakya tarafından , İstanbul Anadolu yakasına kadar kürtaj ücretleri belirli kriterlere göre değişir. Ama genel olarak herşey dahil kürtaj ücreti Avrupa Yakasında ... TL den başlar , gebelik haftası arttıkça hafifçe artar , genel anestezi isterseniz yaklaşık ... TL kadarlık bir anestezi ücretide çocuk aldırma ücretinize ilave olur. Bunların dışında jinekolog doktorun İstanbul'un hangi semtinde olduğuna görede fiyat ayarlaması yapılabilir , merkezi konumdaki Etiler , Levent , Şişli ve Kadıköy gibi mekanlarda daha yüksek ücretler söz konusu iken , Zeytinburnu , Bakırköy , Şirinevler , Bağcılar gibi orta direk semtlerde ise ortalama kürtaj fiyatları ile çocuk aldırabilirsiniz. Kürtaj parası ne kadar öğrenmek için hemen arayabilirsiniz , gecede olsa cevap veriyoruz: 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Ücretlerine Neler Dahildir ?
Telefonla kürtaj fiyatı sorarken veya kürtaj randevusu alırken mutlaka çocuk aldırma fiyatlarına neler dahil ?diye sorun , bazı... size çıplak kürtaj fiyatlarını söyleyip , işlem yapıldıktan sonra muayene ücreti ve ultrason ücreti adı altında ek fiyatlar çıkartabilir. Sanırım Kayseri'li .. yapıyor bunu :) Ama verilen fiyata herşey dahil olmalı , biz en azından öyle yapıyoruz.

Vakum Kürtaj Ücretleri:
Aslında bu makalede bahsettiğimiz kürtaj ücretleri vakum kürtaj fiyatlarıdır. Artık kazıma metodu ile kürtaj yapmıyoruz .

Devlet Hastanelerinde Kürtaj Ücretleri
Devlet hastaneleri ... kapsamında çalıştıkları için ... nın kürtajı bir hastalığın tedavisi olarak görmemesinden dolayı kürtaj yapmıyorlar. Dar gelirli hastalarımız sürekli araştırıp duruyorla Devlet hastanelerinde kürtaj fiyatları diye ama maalesef yok. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Nedir , Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasındaki uygulanan tıbbi cerrahi müdahale kürtajdır. Biz son yıllarda isteğe bağlı çocuk aldırma işlemini vakum kürtaj metodu ile yapıyoruz, vakum kürtaj sonrası çok daha az komplikasyon görüyoruz , zaten artık verdiğimiz ücret bilgileri vakum kürtaj fiyatları şeklinde oluyor.

Vakum Kürtaj Nasıl Yapılır ?
İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır merak ediyorsanız kısaca özetleyeyim , rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , hegar bujisi ile rahim kanalı yani collum uteri hafifçe genişletilir , karmen kanülü rahim kanalına yerleştirilir , vakum aparatı kanüle takılarak nagatif basınç oluşturulur yani vakumlanarak gebelik kesesi dışarı alınır. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Vakum kürtaj video seyredebilirmiyiz diye soranlar oluyor , ama bu mahrem tıbbi müdahale kürtaj videosu şeklinde yayınlanmamalı bence. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Sonrası 

Kürtaj Sonrası Hamilelik
Çocuk aldırdıktan sonra gebe kalabilirmiyim ? diye hastalarımız soruyorlar , merak etmesinler vakum kürtaj son derece soft bir kürtaj metodududur , üreme sisteminizi etkilemez. Yani ne zaman isterseniz tekrar gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki
İstanbul'da yaptığımız vakum kürtajdan sonra 1 hafta süre ile cinsel ilişkiyi yasaklıyoruz , 2. haftada ise çok zorlamadan cinsel ilişkiye girebilirsiniz diyoruz. Takip eden haftalarda istediğiniz şekilde ve pozisyonda cinsel ilişkiyi serbest bırakıyoruz.

Kürtaj Sonrası Banyo , Havuz , Deniz
Yine 1 hafta süre ile ayakta duş şeklinde banyo yapın ve havuz , denize 1 hafta girmeyin diyoruz.

Kürtaj Hapı

Kürtaj hapı var mı ? diye çok soruyorlar. Düşük ilaçları olarak bilinen RU 486 ( Mifepristone ) ve Cytotec ( misoporstol ) adlı ilaçlar tehlikeli yan etkileri ve hayati sonuçları dolayısı ile yasaklandırlar . Genel olarak rahim kasıcı etkisi olan ve eskiden mide ülserinde kullanılan bu ilaçlar aşırı kanama ve rahim yani uterus içinde parça kalması gibi çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyorlar. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Hapı Fiyatı
Yasaklanmasına rağmen düşük yaptıran bu ilaçlar İstanbul Tahtakale postanesi civarında el altından satılmaya devam ediliyor , bazıları sahte bazıları ise gerçek ilaçlar , kürtaj hapı satın al diye kim tavsiye ediyor bilmiyorum ama yaklaşık ... TL ye satılıyor. Zaten kürtaj fiyatlarınında ... TL civarı olduğunu düşünürseniz fiyat açısından bile riske girmeye gerek yok derim.

Kürtaj Tehlikeleri

Her tıbbi girişimde olduğu gibi kürtaj müdahalesindede çeşitli tehlikeler olabiliyor , mesela genetik bir kanamalı hastalığınız varsa mutlaka önceden doktora bildirmelisiniz. Bunun dışında vakum kürtaj öncesi yıllarda yani kazıma kürtaj yapılan zamanalarda ucu keskin bir küretle rahim içini kazırdık ve aslında bu kazıma işlemi bazen nadirde olsa  rahim delinmesine yol açabiliyordu ve bu sefer rahmi tamir etmek için ayrı bir işlem yapıyorduk ama o yıllar geride kaldı , vakum kürtajda kazıma olmadığı için artık delinme riski yok.

Kürtaj sonrası 1 haftalık dönemde cinsel ilişki yasağına uyulmaz ise rahim içi enfeksiyon oluşabilir , böyle bir durumda mutlaka doktorunuza haber verin.

Hamilelik Belirtileri 

Cinsel aktif her kadın bir aylık adet döneminde bedeninde ne gibi değişiklikler olduğunu bilir , adet göreceğine yakın olan değişiklikler gibi. Bu sürekli tekrarlayan durumların dışında en ufak bir fark olunca kadın kendisi şüphe etmeye başlar acaba hamilemiyim diye ? , isterseniz alt alta yazalım :

İştah artması , aş erme
Memelerde gerginlik ve büyüme , içinde misket benzeri oluşumların ortaya çıkması
Vajinal ıslaklık artışı 
Vajinal ısı artışı
Cinsel istek artışı 
Adet gecikmesi veya çok az miktarda adet görmek ( üstüne görme )

unutmayın bu belirtiler her zaman olmayabilir , gebe olmadığınız anlamına gelmez.

Bakire İken Gebe Kalmak

Gerçektende çok ilginç değilmi , hatta bu konu başlığını gördüğünüzde ağızınız bir karış açık kalmıştır tahmin ediyorum , ama çok fazla görüyoruz bu tür vakaları , bekareti hiç bozulmamış , gerçek bir cinsel ilişkiye girmemiş genç kızlar adet görmüyorum diye muayeneye geliyorlar , ultrasonu karınlarına koyduğumuzda şok geçiriyorlar , rahim içinde bir bebek . Bazıları böyle bir şeye ihtimal vermedikleri için anneleriyle geliyorlar ve zor durumda kalıyorlar.
Penisin vajinaya girmediği ön sevişme durumlarında vajina civarına boşatılan spermler yukarı doğru haraket ederek gebe kamanıza yol açabilir.

Kızlık Zarı Dikimi

İstenmeyen ilişkilerde sonra veya bitirilmiş bir beraberliğin ardından zamanı geriye almak ve bakirelik yıllarına geri dönmek kızlıarda psikolojik rahatlama ve özgüven artışı yaratabiliyor . Kızlık zarı dikimini biz kalıcı olarak yani flep yöntemi ile yapıyoruz. Kalıcı kızlık zarı dikimi son derece doğal görünümlü ve sağlam oluyor , gerçek bir cinsel ilişki yaşanmaz ise asla yırtılmıyor. Geçici kızlık zarı dikimi yaptırdıysanız çok dikkat etmeniz gerekir , aşırı bacak açma durumunda tekrar yırtılabilir , ama kalıcı metodda böyle bir risk yok. Kalıcı metodla dikilmiş kızlık zarı asla belli olmuyor , anlaşılmıyor , gerçek bir cinsel ilişki yaşanırsada kanayarak yırtılıyor , olması gerektiği gibi.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı
İstanbul Avrupa Yakasında genellikle .... TL civarına kızlık zarınızı diktirebilirsiniz , kalıcı yöntem biraz daha yüksek ücretle olabilir , geçici dikim ise az daha düşüktür. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı semtlere görede değişebilir.

Saygılarımla..Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007


Yorumlar

 1. Düşük Hapı: Meraba
  21 01 2016, 14:49 - Düşük Hapı: Ben numarinizi
  21 01 2016, 14:49 - Düşük Hapı: İnternetten aldim
  21 01 2016, 14:49 - Düşük Hapı: Bisey danisa bilirmiyim
  21 01 2016, 15:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  21 01 2016, 15:39 - Düşük Hapı: Benim istenmeyen gebelik durumum var
  21 01 2016, 15:39 - Düşük Hapı: Benim çocuğu aldirmm lazim
  21 01 2016, 15:52 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  21 01 2016, 15:52 - Düşük Hapı: Dusuk hapı veriyomusunuz
  21 01 2016, 15:54 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kürtaj yapıyoruz . Hap yasaklandı
  21 01 2016, 15:55 - Düşük Hapı: Peki
  21 01 2016, 15:55 - Düşük Hapı: Yarın gelsem
  21 01 2016, 15:55 - Düşük Hapı: Bakarmisiniz
  21 01 2016, 16:19 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  21 01 2016, 16:35 - Düşük Hapı: Teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Doktor bey bu saatte yazdgm icn ozur dilerim kizlik zari dikim islemi yaptirmak istiyorum kalici fiyati nedir birde merak ettigim bekaret testi bu dikim islemi doktor tarafndn anlasiliyormu yani testten sonra dikim yapilms gibi birseyle karsilasrmym bana yardmci olablrmsnz
  17 07 2016, 08:36 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajbakirkoy.com/p/fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi-kurtaj.html?m=1
  17 07 2016, 10:09 - -: Doktor bey kalici kizlik zari dikimi sonrasi kizlik testinden kiz oglan kiz mi diyolar asil merak ettigim bu yoksa dikim islemi yapildgi anlasiliyormu linkte cevabni goremedm
  17 07 2016, 10:23 - Jin op dr turgay karakaya: www.kizlikzaridikimianlasilirmi.com
  17 07 2016, 10:27 - -: Yani bekaret testinde bile anlasilmiyor dikildgi
  17 07 2016, 10:30 - Jin op dr turgay karakaya: Makaleleri okuyun sitede
  17 07 2016, 10:30 - -: Ozur dilerm makalede tam cvp alamadm bu soruma kürtaj fiyatları ne kadar ?
  17 07 2016, 10:54 - Jin op dr turgay karakaya: Çok kapsamlı yazdım

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015