Kürtaj Ücreti

11 Haziran 2019 kürtaj fiyatları İstanbul'da ... liradan başladığını bu makalede öğrenmiş oldunuz. 2019 yılında genellikle kürtaj yasaklandı mı ? , yasaklanacak mı ? , kürtaj yasasına göre kaç haftalığa kadar bebek alınabilir tartışmaları oldu . Ama merak etmeyin Türkiye'de kürtaj yasaklanmadı , 10 haftalık gebelikten sonrası yasaklandı. Devlet hastaneleri kürtaj yapmıyor , sebebi ise ... kanununa bağlı çalıştıkları için kürtajı bir hastalığın tedavisi olarak görmüyorlar , isteğe bağlı bir müdahaleyide ... kapsamında yapamayacakları için kürtajıda yapmıyorlar. Kürtaj fiyatları 2019 yılındada tahminen 2019'teki gibi olacaktır. Bu yazımızda istenmeyen gebelik sonucu kürtaj kararı almış ve çocuk aldırmadan önce bilgi toplayan hastalarımıza yol göstermeye çalışacağız . Kürtaj ücretinin ne kadar olduğunu , fiyatın nasıl oluştuğunu ve ek masraf çıkarmı gibi açıklamalarımızın yanında kürtaj nasıl yapılır ? , vakum kürtaj metodu , kürtaj sonrası hamilelik , kürtaj hapı , kızlık zarı dikimi gibi konularıda irdeleyeceğiz ve bunların fiyatlarını açıklayacağız.

Kürtaj Ücretleri 

İstanbul'da kürtaj fiyatı geniş olarak hamilelik haftasına göre ayarlanıyor , bu arada devlet hastanelerinde kürtaj yapılmadığı için ne özel hastanelerde nede devlet hastanelerinde bir kürtaj ücret rayici yok , daha çok özel muayenehanelerde yapılıyor . İstanbul'un lüks semtleri haricinden birçok yerde genellikle ... TL civarı bir kürtaj ücreti ile karşılaşırsınız , Şişli, Osmanbey , Etiler gibi merkezi konumlu kadın doğum muayenehanelerinde ise kürtaj parası daha üst seviyelere çıkabiliyor. Kürtaj şartları olarakta aranan koşullar 18 yaşından gün almış olmak yeterli oluyor. Evli veya bekar olmanız çocuk aldırma açısından farke etmiyor. Hiç bir jinekolog sizin evlilik cüzdanınızı istemez. Hamilelik haftanız arttıkça çocuk aldırma fiyatlarınızda yükselecektir.

Kürtajda Anestezi

Gebelik haftası dışında İstanbul'un semtleride çocuk aldırma fiyatlarını etkiler demiştik , bunların dışında birde anestezi olayı var. Modern tıp teknolojine göre son yılarda uyguladığımız vakum kürtaj metodunda lokal anestezi işlemin bir parçası olduğu için ayrıca ücretlendirilmiyor. Size bir ipucu vereyim , vakum kürtajda kazıma işlemi olmadığı için canınız pek yanmaz , yani kürtaj olurken acı hissetmezsiniz. Ama yinede ben genel anestezi ile kürtaj olacam , hiçbirşey duymak bile istemiyorum diyorsanız , birkaç satır önce bahsettiğimiz ... TL civarı olan kürtaj fiyatına birde ... TL kadar anestezi ücreti eklenemiz gerekecektir.

Vakum Kürtaj Nasıl Yapılır

İstenmeyen gebelikten kurtulmak için yaptığınız araştırmada kürtaj nasıl yapılır diye aklınıza takılırsa hemen anlatayım , İstanbul'da uygulanan tek kürtaj metodu vakumlu kürtaj değildir , kazıla kürtajda yapılabiliyor , ama eskilerde kalan bu yöntem hem acı veren hemde çok güvenli olmayan bir yöntem olduğu için iseterseniz ben sadece vakum kürtajdan bahsedeyim.
 Rahim girişini lokal anestezi ile uyuşturup birkaç dakika ilacın etkilemesini bekleriz , daha sonra hegar bujisi ile rahim kanalını hafifçe genişletiriz ve karmen kanülünü kanala yerleştirip vakum cihazını kanüle takarız , nagatif basınç uygulayarak gebelik kesesini dışarı vakumlarız.

Gebelik Testi

Kürtajdan bir önceki adımda önemli nokta gebelik testleridir. Cinsel ilişkiye girmekte olan aktif doğurgan çağdaki her kadının hamilelik testlerini iyi bilmesi gerekir ve adet gecikmesi olduğunda mutlaka kendine uygulaması gerekir. Nüfus planlaması açısından gebelik testlerine ulaşım son derece kolaylaştırılmıştır , herhangi bir eczaneye uğradığınızda 5-10 TL ye bir test alıp kendiniz yapabilirsiniz. Tuvalette idrarınızı yaparken birkaç damla idrarı testin üzerine damlatın, çift çizgi çıkarsa kesin gebesinizdir. Ama tek çizgi çıkarsa 2 ihtimal var , ya gebe değilsiniz yada gebesiniz ama henüz hamilelik hormonları idrara geçmeye başlamadı.

Kürtaj Sonrası Gebelik 

Eski zamanlarda gebeliğin kazınarak rahimden çıkartılıdığı dönemlerde işlemin acımasız görünümü kadınları hep korkuturdu , acaba tekrar gebe kalabilecekmiyim , acaba çocuğum olurmu ? , kürtaj sonrası kısırlık olurmuyum giib kaydılar çok olurdu , ama iyi haber artık uyguladığımız vakum kürtajda rahim içi kazıma yapılmadığı için üreme kabiliyetinizde hiç bir sorun yaşamazsınız.

Kürtaj Hapı 

Her makaleme düşük iğnesi , kürtaj ilacı gibi ilave paragraflar koyuyorum , çünkü önemli bir konu , istenmeyen gebeliklerden kurtulmak için basitçe bir kürtaj hapı yutmak veya bir düşük iğnesi yaptırmak mantık açısından çok pratik gelebilir , ama piyasada yasak olmasına rağmen biryerlerde el altından yaklaşık ... TL gibi rakamlara satılan RU 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı düşük ilaçları rahimde kasılmalar yaparak düşük eylemini başlatıyor ve şiddetli karın ağrıları ile vajinal kanama oluştururlar. Bu kanama bazen hayati tehlike yaratabilir. Daha sonrasındada düşük gerçekleşse bile rahim içinde parça kalır , yine yüksek ateş ve kanama ile sizi hastaneye kaldırırlar ve tedavi olarak tekrar kürtaj olma zorunda kalırsınız. Basitçe halledecem derken başınıza gelmedik kalmaz. Biz tavsiye etmiyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi

İletişim çağı ve modern yaşam biçimi bekaret zarının önemini azaltmış gibi düşünenler çok yanılıyorlar , lüks arabalarla gezen , iki üniversite bitirmiş delikanlılar bile iş evlenmeye varınca daha kızlık zarı bozulmamış bir kızla evlenmek istiyorlar nedense. O yüzden eskiden nadiren yaptığımız kızlık zarı dikimini artık çok sık yapar olduk ve dolayısı ile çok geniş tecrübemiz var konu hakkında.
Biz İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimini flep yöntemi ile yapıyoruz ve gerçekten harika oluyor , doğal olanından ayıramazsınız diyebilirim , ayrıca asla belli olmuyor , anlaşılmıyor, spor haraketlerinde yırtılmıyor , sadece gerçek cinsel birleşme ile kanayarak yırtılıyor.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı :
İstanbul Avrupa yakasında kızlık zar diken birkaç jinekologdan biri olarak bekaret onarımının yaklaşık olarak .... TL civarına yapıldığını söyleyebilirim.  İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı semtlere göre büyük değişim gösterebilir.Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları