Kürtaj Merkezleri

İstanbul'da kürtaj merkezleri daha çok avrupa yakasındadır , ama tabi Anadolu yakasında ve İstanbul dışı olarak Ankara ve İzmirdede çeşitli semtlerde bulabilirsiniz. Bu yazımızda kürtaj merkezi hakkında bilgi vermek dışında çocuk aldırma fiyatları , kürtaj nasıl yapılır ?,  kürtaj nedir ?, vakum kürtaj metodu , kürtaj sonrası , kızlık zarı dikimi ve fiyatı , kürtaj hapı RU 486 , saç ekimi , epilasyon ve iktidarsızlık konularaında değineceğiz.

Kürtaj Merkezi

İstanbul'da çocuk aldırmak için başvurabileceğiniz kürtaj yapan özel hastaneler , kürtaj yapan tıp merkezleri ve özel kadın doğum muayenehaneleri vardır. Bunların dışında isteğe bağlı kürtaj yapan devlet hastanesi maalesef yoktur. Ayrıca çocuk aldırma işleminizden kaynaklanan masraflarınızı ... hiçbir sağlık kuruluşunda karşılamaz , bunun sebebi kürtaj bir hastalığın tedavisi olarak görmemelerindendir. Kürtaj aslında mümkün olduğunca gizlilik içinde yapılması gereken bir tıbbi müdahale olduğu için istenmeyen gebeliği sonlandırmak isteyen bayanların çoğu zaten yapılacak çocuk aldırma işleminin kayıtlara geçmesini istemezler , bu durumda kadın doğum muayenehaneleri en uygun kürtaj yapılan yerlerdir. Bizim kürtaj merkezimiz yani muayenehanemiz İstanbul Avrupa yakasında  caddesindedir. telefonlarımızdan randevu alabilirsiniz.Kürtaj Fiyatları

Gebelik Sürecine Göre:
İstanbul'da çocuk aldırma ücretleri genellikle hamilelik haftası ve tercih ettiğiniz anestezi yani uyuşturma tipine göre değişmektedir. Gebelik haftası aslında baş değişken olduğu için isterseniz kısaca bahsedelim çünkü hafta hesabı yaparken çok hatalar yapılıyor ve genellikle hamilelik süresi eksik hesaplanıyor. Gebelik sürecinizi hesaplama yaşlarken Aristo mantığı olarak cinsel ilişkiden itibaren saymaya başlarsınız ama döllenme o gece olmuş olsa bile uterusun yani rahmin o döllenmeye hazırlığı aslında sizin adet döneminizin ilk gününde başlamış oluyor. Dolayısı ile döllenmeden ortalama 15 gün öncesinden itibaren hesaplamak lazım. Size daha pratik bir hamilelik hesaplama metodu söyleyeyim mesela olması gereken adetiniz başlamadı ve 1 hafta geçti hala regli olmadınız , 5 haftalık hamilesiniz demektir. Kürtaj fiyatlarıda işte bu çerçevede gebelik haftasına bağlı olarak hafif hafif yükseliyor. Örnek vermek gerekirse mesela 4 haftalık hamile iseniz İstanbul'da üç aşağı beş yukarı ... TL civarına çocuk aldırabilirsiniz. Ama yine farklı bir örnek 6 haftalık gebe iseniz bu sefer kürtaj ücretiniz İstanbul için yaklaşık ... TL civarına çıkacaktır.

Anesteziye Göre:
Kürtaj fiyatlarını etkileyen ikinci önemli etkende sizin tercih edeceğiniz anestezi çeşididir. Aslında bir dipnot düşmek isterim bu noktada ; bizim istenmeyen gebeliklerde uyguladığımız vakum kürtaj metodunda uterus yani rahim içi kazıma yapılmadığı için hastalarımız acı ve ağrı hissetmezler ve dolayısı ile lokal anestezi yeterli olur. Şunuda ilave edeyim lokal anestezi vakum kürtaj ücretinin içindedir. , yani sizden ekstra bir ücret istenmez, en azından biz istemiyoruz :) . Ama bazı hastalarımız mutlaka genel anestezi ile uyutularak kürtaj olmak istiyorlar. Onarada hayır deme şansımız yok , hastalarımız kıymetlidir :) , ama tabii genel amestezi ile çocuk aldırdığınızda İstanbul'un her yerinde ek bir ücretle karşılaşırsınız yaklaşık ... TL civarı.Vakum Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Klasik kazıma metodunu hiç anlatmıyorum bile , çünkü o eski yöntem artık pek kullanılmıyor , çoktan tozlu raflarda yerini aldı bile diyebilirim. Vakum sistami kürtaj nasıl yapılır sorusuna iyi cevap teşkil eder. Vakumlu kürtajda önce hastanın rahim girişini yani portio yu lokal anestezik ilaçla uyuştururuz , birkaç dakka bekleriz ve uyuştuğundan emin olunca hagar bujisi ile rahim kanalını birkaç milimetre genişletiriz , ben bu uyuşturma işlemini diş hekimlerinin diş çekme öncesi uyuşturma metoduna çok benzetiyorum :) , daha sonra karmen kanülünü rahim kanalına yerleştirip vakum aparatınıda kanülün dışta kalan ucuna takarız. Negatif basınç oluşturunca birkaç saniyede rahim içindeki gebelik kesesi dışarı boşalmış olur. Operasyon birkaç dakika sürer.

Kürtaj Sonrası

İstanbul'da hastalarımız kürtaj olmadan önce bile kürtaj sonrasını düşünüyorlar ve kafalarında bazı soru işaretleri oluşuyor , hergün telefonlarımız en az 100 defa çalıyorsa bunlardan 10u kürtaj sonrası hamile kalabilirmiyim ? sorusu oluyor . Yani çocuk aldırmak üreme sistemine zarar verirmi diye merak ediyorlar. Öncelikle kısa cevap vereyim , kürtajdan sonra ne zaman isterseniz gebe kalabilirsiniz. Vakum kürtaj işlemi son derece soft ve fizyolojiyi bozmayan bir yöntemdir. Kısırlığa yol açmaz.

Kürtaj Sonrası Cinsel ilişkide çok sorulur bize , 1 hafta kadar yasak diyoruz , ayrıca kürtaj sonrası banyo 1 hafta ayakta olacak , deniz , havuz olayları yine 1 hafta ertelenecek. Birde kürtaj sonrası ağrı ve kanama olmayacak merak etmeyin.

Kürtaj Hapı

İstanbul'da bilirsiniz yasak ve kaçak ne ararsanız bulabilirsiniz , RU 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı düşük ilaçları Eminönü'nde yaklaşık ... TL gibi fiyatlarla satılıyor . Biz bunları bu kürtaj ilaçlarını tavsiye etmiyoruz , rahimde kasılma ile vajinal kanama ve düşük eylemini başlatıyorlar ama , rahim içinde parça kalması , tehlikeli kanamalar , rahim içinde ölü bebek gibi çok tehlikeli ve bazen hayatı tehtid eden yan etkiler ve sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Zaten düşük gerçekleşse bile içerde kalan parçaları ancak kürtaj olarak temizletebilirsiniz.Kızlık Zarı Dikimi

Sosyal hayatın facebook.com sayesinde jet hızına çıkması , saatler içinde kurulan ilişkilerin günler içinde sona ermesinide yanında getirdi , dolayısı ile bitmiş beraberliklerden kalan tüm izleri silmek adına kızlık zarı dikimi ön plana çıkmaya başladı. bayanlarda hem psikolojik bir arınma hemde yeni ilişkilere başlarken yüksek özgüven seviyesi sağlayabiliyor.

Bizim hastalarımız daha çok flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi tercih ediyorlar. Biz o şekilde tavsiye ediyoruz. Son derece orijinal oluyor , adeta bayan genç kızlık yılalrına geri dönmüş gibi oluyor. İlave olarak gerçek bir cinsel ilişki yaşanmaz ise asla yırtılmıyor , tabi penis vajinaya 2 cm den fazla girer ise kanayarak yırtılır, unutmayın. Zaten olması gerekende bence budur. İyileşme süresi yaklaşık 3 haftadır. Bazı hastalarımızın bu kadar zamanı olmuyor , birkaç gün içinde planlanmış bir cinsel ilişkiyi takvimlerine almışlar ise bu sefer bizden geçici kızlık zarı dikimi taleb ediyorlar , olur tabi yapabiliriz , ama şunuda hatırlatalım , adı üzerinde geçici bir yöntemdir ve kısa süre sonra kendiliğinden bozlulabilir , aşırı bacak açma , bisiklete binme gibi aksiyonlarda yırtılabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı:
İstanbul Avrupa Yakasında yaklaşık olarak .... TL ye bekaret zarınızı diktirebilirsiniz. Flep yöntemi kalıcı dikim az daha pahalı olabiliyor.

Lazer Epilasyon

İstanbul'da gerek bayanlarda gerekse erkeklerde giderek artan bir lazer epilasyon talebi olmaya başladı. İstenmeyen tüylerinizden ve kıllarınızdan kurtulmanın en kalıcı yolu lazerdir. Kıl köklerinin lazerle toplu olarak tahrip edilmesi şeklinde yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları:
İstanbul'da tüm vücut lazer epilasyon ücretleri yaklaşık .... TL civarıdır.

Saç Ekimi

Sosyal hayatın hız kazanması İstanbul'da boşanmaları ve yeni ilişkilere başlama ihtimallerinide hızlandırıyor , bu durumda insanlar fiziki puanlarını yüksek tutabilmek için saçlarındaki eksiklikleride tamamlamak istiyorlar doğal olarak , bu durumda saç ekimi aranan bir yöntem haline geliyor , sanıyorum İstanbul'da günde yaklaşık 500 kişiye saç ekiliyor. Metod olarak ense ve başın arka bölgelerindekis ağlıklı saç kökleri çok ince şeritler halinde çıkartılıp tek tek kel bölgelere implante ediliyor , adlında bir otogreft yöntemi gibi değerlendirebilirsiniz.Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Gizli kürtaj

Kürtaj nasıl yapılır ?