Kürtaj Ücreti

İstanbul Avrupa Yakasında kadın hastalıkları konusunda başvurulacak çok merkez var , kürtaj yapan doktor sayısıda bizim yakada çok daha fazla , her jinekolog kendi kürtaj merkezinde farklı fiyatlar uygulamakla beraber genel olarak eskilerden kalan geleneklerle belli kriterler dikkate alınmaya devam ediyor. Bu yazımızda kürtaj fiyatları nerde nekadar , çocuk aldırma maliyetlerini etkileyen faktörler , kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj nedir ? , kürtaj sonrası gebe kalınabilirmi ? , düşük ilaçları güvenlimi ? , kızlık zarı dikimi , iktidarsızlık , lazer epilasyon ve saç ekimi konularına azar azar değineyim dedim. Bence istenmeyen gebeliğe zamansız yakalandıysanız bu yazımızı okumadan bebek aldırmayın. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)

Kürtaj Fiyatları

Hamilelik Haftasına Göre Çocuk Aldırma Malyetleri:
Ankara , İstanbul ve izmir gibi kürtajın yoğun yapıldığı şehirlerde fiyatlandırmada en fazla dikkate alınan faktör gebelik haftasıdır. Plan dışı hamile kaldıysanız internetten bulduğunuz kürtaj yapan doktorların telefonlarını ararken size en sık kaç haftalık hamilesiniz diye sorarlar. Bu hem bebek aldırma ücreti belirlemede , hemde kürtaj yasasına göre 10 haftalık üst sınırı aşıp aşmadığını kontrol etme açısından önemlidir. Bizi hergün 10 haftayı geçmiş birçok gebelik arıyor ama maalesef onlara yardımcı olamıyoruz. O yüzden kaç haftalık hamile olduğunuzu iyi ve doğru hesaplamayı öğrenmekte fayda var. Hatta cinsel ilişkiye girmekte olan her bayan gebe kalmış olmasa bile bu bilgileri dağarcıklarında tutmaları gerekir. Cinsel birleşme gebeliği başlatan ilk haraket olarak bilinir ve dolayısı ile hamilelik haftası cinsel ilişki gününden itibaren hesaplanmaya başlanır , ama maalesef ilişki öncesi hazırlık dönemide gebeliğe dahil olarak kabul edilmektedir. Yani ilişkiden yaklaşık 15 gün öncesinden itibaren saymaya başlamak lazım. Pratik olarak son adet tarihinizden itibaren hesaplayın , mesela olması gereken adetiniz 1 hafta geçti ise siz 5 haftalık hamilesinizdir. İşte İstanbul'da kürtaj fiyatlarıda bu gebelik süreci ilerledikçe ufak ufak yol almaktadır. Hemen bir örnekle bir fikir oluşturayım mesela 4 haftalık hamile iseniz İstanbul'da aşaığı yukarı ... TL fiyatla kürtaj olabilirsiniz. Ama gebelik biraz daha ilerledi ise mesela 6 haftalık olduysa bu sefer Avrupa Yakasında çocuk aldırma ücretiniz yaklaşık ... TL civarında doğru tırmanmış olur. Bazı kürtaj doktorları gebelik haftasını dikkate almadan tek bir fiyat üzerinden çocuk aldırma işlemini gerçekleştirirler ama onlarda genelde ortalamaların üzerinde bir fiyat talep ederler , bu durumda erken gebelikler için uygun olmaz zaten. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)Anestezi Çeşidine Göre Kürtaj Ücretleri:
Biz yıllardır istenmeyen gebelikleri sonlandırmada vakum küretaj yöntemini uyguluyoruz , metodun doğası gereği , rahim içi kazıma yapılmadığı için hastalarımız acı çekmiyorlar , bu durudada lokal anestezi yeterli oluyor , hastalarımızın %90 ı lokal anesteziyi tercih ediyorlar , ayrıca kürtaj fiyatlarını etkilemiyor. Yani lokal anestezi için ek bir ücret istenmez. Ama bazı hastalarımız sanıyorum çok hassas bünleyi olanlar , mutlaka genel anestezi ile kürtaj omak konusunda israrcı davranıyorlar , onlarıda kıramayız tabi , yapıyoruz , ama İstanbul'da genel anestezi ile kürtaj olacaksanız ... Tl kadarlık bir anestezi fark ücreti ödemeniz gerekeceğinide unutmayın.

Kürtajda Ek Masraflar:
Çocuk aldırma kararı ile kürtaj yapan yerlerden fiyat alırken mutlaka herşey dahilmi diye sorun , bazı kürtaj merkezleri , muayene ücreti , ultrason ücreti , kontrol ücreti gibi ek masraflar çıkartabiliyorlar aman dikkat. Ama biz daima herşey dahil fiyat veriyoruz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)

İstanbul'da Kürtaj Nasıl Yapılıyor ?

İstenmeyen gebelikleri sonlandırmada en güvenli ve acısız metod vakum küretajdır. Bizde zaten yıllardır bu metodu uyguluyoruz , hastalarımız bize çok sık olarak soruyorlar kürtaj nasıl yapılır ?doktor bey diye, o yüzden makaleme ekleme kararı verdim : öncelikle rahim girişini yani portiyu lokal anestezik ilaçla hafifçe uyuştururuz , birkaç dakika bekledikten sonra hegar bujisi ile rahim kanalını yani collum uteriyi birkaç milimetre genişletiriz ve karmen kanülünü kanala yerleştiririz. Karmen kanülünün ucunada vakum cihazını bağlayıp negatif basınç oluştururuz. Birkaç saniye içinde gebelik kesesi dışarı vakumlanmış olur. İşlem sonrası ultrasonla rahim içini inceleriz ve parça kalmadığından emin oluruz. Kürtajın en korkulan komplikasyonu rahim içinde parça kalmasıdır. Sonra tekrar kürtaj gerektirir.Kürtaj Sonrası

İstanbul'da hastalarımız daha çocuk aldırmadan önce bile kürtaj sonrası nelerle karşılaşacaklarını merak ederler ve bize sorarlar . En önemli soru da kürtaj sonrası gebe kalabilirmiyim ? şeklinde oluyor. Evet kalabilirsiniz. Vakum kürtaj sizin üreme kabiliyetinizi değiştirmez. Bunun dışında kürtaj sonrası cinsel ilişki çok merak edilir , 1 hafta yasak diyoruz bizde soranlara , ilave olarak yine 1 hafta süre ile banyonuzu ayakta yapmanız , havuza ve denize girmemeniz gerekiyor. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)

Kürtaj Hapı

İstenmeyen gebeliklerden kürtajsız kurtulmak için bir çare gibi görünen düşük ilaçları aslında ciddi tehlikelere yol açabiliyor , zaten bu yüzden sağlık bakanlığı tarafınca yasaklanmışlardır. RU - 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı kürtaj ilaçları zamanında medikal abortus , medikal kürtaj şeklinde lanse edilmiş falat çok tehlikeli sonuçlar doğurduğu için yasaklanmıştır. Etki mekanizması olarak rahimde kasılma yaparak düşük eylemini başlatmayı hedef alır bu ilaçlar , kullanan vakaların yaklaşık yarısında düşük başlar , bir kısmında bebek rahim içinde ölür ( missed ) , bazı vakalardada şiddetli kanama ile tehlike yaratırlar . Her ne sonuç oluşursa oluşsun , kürtaj hapı ile düşük yapsanız bile sonuçta içerde parça kalacağı için tekrar kürtaj olmanız gerekecek , bence gerek yok riske atmaya.

Kürtaj Hapı Fiyatı :
Düşük ilaçlarında RU 486 ve Cytotec satın almak istiyorsanız ve yasak olmasına rağmen mutlaka satın almayı kafaya koyduysanız İstanbul Tahtakelede kaçak olarak ... TL civarına satıldığını duydum. Kullanmanızı tavsiye etmem. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)Kızlık Zarı Dikimi

Sosyal hayatın hızlanması ve kişisel özgürlüklerin artması İstanbul'da ayrı bir sosyete oluşturuyor. Artık insanlar ikili ilişkilerden kaynaklanan istenmeyen izleri silmekte daha fazla seçenek kullanıyorlar. İstanbul'da kızlık zarı dikimi son yıllarda katlanarak artıyor , onlarca yıl öncesinde namus bekçisi olarak görülen bekaret zarı artık kişinin iç hesaplaşmasına göre kullanılan bir arınmışlık organı haline geldi. Herhangi bir sebeple bitmiş bir ilişkinin kalan tüm izlerini silme konusuda fiziki bedenide ilişki öncesi duruma getirmek için kızlık zarı dikimi bayanlarda hem olumlu psikolojik etkileri hemde yeni ilişkilere başlarken yüksek özgüven seviyesi tutturma açısından önemli olabiliyor.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi:
Biz İstanbul'da sıklıkla flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz , gerçekten çok orijinal ve fonksiyone oluyor , normalinden ayırd edilemiyor. Bir bayanın zarının dikilimiş olduğunu başkaları anlayamıyor. Kızlık nasıl dikilir diye soranlara hemen anlatalım : flep yönteminde vajina dokusundan ince bir tabaka kaldırılarak bekaret zarının yuvasına dikilir , 1 hafta içinde dikişler eriyerek yok olur , 3 hafta içindede tamamen iyileşerek orijinal görünümünü kazanır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)Geçici Kızlık Zarı Dikimi:
Bazı hastalarımız yumurta kapıya gelince diktirme kararı alıyorlar , planladıkları cinsel ilişkiden birkaç gün önce diktirmek istiyorlar , iyileşme süresi uzun olduğu için onara flep yöntemi kalıcı dikimi yapamıyoruz , ama onların bu durumuna uygun metod geçici kızlık zarı dikimidir. Geçici bekaret dikiminde eski yırtılmış zar kanatlarını uç uca dikiyoruz , kısa bir süre için kullanışlı olabilir ama uzun süre dayanmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı:
İstanbul Avrupa Yakasında yaklaşık olarak .... TL civarına kızlık zarınızı diktirebilirsiniz. Kalıcı flep yöntemi az daha yüksek fiyat olabilir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)

Saç Ekimi

Erkeklerde ve bayanlarda istenilen saç sayısının altına düşüldüğü zaman saç ekimi gündeme gelebiliyor. Bazıları mevcut saçları daha gür hale getirmek için bazılarıda tümden kel olan hastalar , çıplak kalan kısımları kapatabilmek için saç ektiriyorlar. Prensip olarak başın arka kısmındaki sağlıklı saç köklerinin dazlak kısımlara transferi şeklinde yapılıyor.

Saç Ekimi Fiyatları İstanbul:
Ortalama olarak toplam .... tl civarına saç ekimi yaptırabilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)

Lazer Epilasyon

İstenmeyen kıllar ve tüyler hem bayanlarda hemde erkeklerde başa bela olmaya devam ediyor. En kalıcı ve kesin çözüm lazer epilasyon metodudur. Yöntem olarak istenmeyen kıl köklerinin lazer ile yok edilmesi şeklinde yapılır.

İstanbul'da Lazer Epilasyon Fiyatları:
Tüm vücut olarak konuşmak gerekirse yaklaşık olarak .... TL civarına yaptırabilirsiniz.

İktidarsızlık

Erkeklerde kadınlarıda indirekt olarak etkileyen cinsel organ fonksiyon bozukluğu gurubundaki birçok hastalığa halk arasında abartılı olarak iktidarsızlık adı verilmiştir. Genellikle penisin vajinaya girişini sağlayacak sertliğe ulaşamaması olarak tanımlanmakla beraber , erken boşalmada bir iktidarsızlık çeşidi olarak görülmeye başlamıştır. Psikolojik ve organik sebepleri vardır.

İktidarsızlık Tedavisi:
İstanbul'da Viagra , Clialis gibi damar genişleten ilaçların dışında bitkisel iktidarsızlık ilaçlarıda kullanılabilir.Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
( Kürtaj Doktoru )
Mezuniyet : 1985 Cerrahpaşa Tıp Fak.
0212 227 5519 - 0532 221 3007 (gece-gündüz arayabilirsiniz)
Yorumlar

 1. Beta Hcg: Turgay bey degilmi ?
  20 01 2016, 18:46 - Beta Hcg: Kusura bakmayin rahatsiz ediyorum bir sey sorucaktim
  20 01 2016, 18:46 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  20 01 2016, 18:47 - Beta Hcg: Boyle seyleri sormaktan cok cekiniyorum ama mecbur kaldim.
  20 01 2016, 18:48 - Beta Hcg: Yeriniz herhalde bakirkoydeymis hcg testi yapiyormusunuz
  20 01 2016, 18:48 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır. Ultrasonla bakıyoruz
  20 01 2016, 18:48 - Beta Hcg: Peki diyelim kurtaj olmaya karar verdim. 18 imden gun almam yeterli mi
  20 01 2016, 18:49 - Beta Hcg: 98 dogumluyum ve gun aldim sadece
  20 01 2016, 18:53 - Beta Hcg: ?
  20 01 2016, 19:02 - Jin op dr turgay karakaya: Yetersiz
  20 01 2016, 19:03 - Jin op dr turgay karakaya: Anne kimlik fotokopisine .....
  20 01 2016, 19:03 - Beta Hcg: Ama ben yazinizi okudum
  20 01 2016, 19:03 - Beta Hcg: Orada 18 den gun almaniz yeterli yaziyordu
  20 01 2016, 19:05 - Jin op dr turgay karakaya: Doldurmak gerekiyor
  20 01 2016, 19:05 - Beta Hcg: Anlamadim
  20 01 2016, 19:05 - Beta Hcg: Yani
  20 01 2016, 19:05 - Beta Hcg: Ben simdi
  20 01 2016, 19:06 - Beta Hcg: İstegime gore gelemiyormuyum
  20 01 2016, 19:06 - Jin op dr turgay karakaya: Anne kimlik fotokopisine kızım ...nın kürtajına izin veriyorum isim soyad imza
  20 01 2016, 19:08 - Beta Hcg: Ama sizin sitenizdeki yazinizda boyle yazmiyordu 18 inden gun almis kadinlarada izin veriliyor ama daha kucuklere anne izni gerekiyor demissiniz hatta ben resmini atayim cekmistim
  20 01 2016, 19:08 - Beta Hcg:
  20 01 2016, 19:09 - Beta Hcg: Sizin yerinize gelsem ultrason cekinsem mumkunmudur
  20 01 2016, 19:14 - Jin op dr turgay karakaya: Kurallar değişti
  20 01 2016, 19:14 - Jin op dr turgay karakaya: Mümkün
  20 01 2016, 19:14 - Beta Hcg: Anladim
  20 01 2016, 19:14 - Beta Hcg: Ultrasonda
  20 01 2016, 19:14 - Beta Hcg: Ultrason icim geldigimde sorun
  20 01 2016, 19:14 - Beta Hcg: Olmaz degilmi
  20 01 2016, 19:14 - Jin op dr turgay karakaya: Sorun olmaz
  20 01 2016, 19:14 - Beta Hcg: Tamam sagolun gelicem

  YanıtlaSil
 2. Merhaba. Antalyadayim sanirim kizlik zarim bozuldu. Yeriniz istanbulda mi?
  20 07 2016, 14:42 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  20 07 2016, 14:42 - -: Fiyat nedir
  20 07 2016, 14:44 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kizlikzaripatlamasi.com/p/fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi-kurtaj.html?m=1
  20 07 2016, 14:57 - -: tl?
  20 07 2016, 15:01 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  20 07 2016, 16:04 - -: Fiyatta bisey yapma imkaniniz var mi
  20 07 2016, 16:05 - Jin op dr turgay karakaya: Nakitte %10
  20 07 2016, 16:34 - -: 1000 tl olur mu
  20 07 2016, 16:34 - -: Ayrica tamda emin degiliz bozulduguba
  20 07 2016, 16:35 - -: Kan geldi ama girmedi
  20 07 2016, 16:36 - -: Suan parmagm giriyo ama yarisindan sonra aciyo
  20 07 2016, 17:12 - Jin op dr turgay karakaya: İndirimle nakit
  20 07 2016, 17:16 - -: Bozulmusnudur
  20 07 2016, 17:16 - -: Parnagimun yarisi giriyo
  20 07 2016, 17:16 - -: Sonrasinda aci oluyor
  20 07 2016, 17:23 - Jin op dr turgay karakaya: Evet parmak girmesi hayra alamet değil
  20 07 2016, 17:23 - Jin op dr turgay karakaya: Muayenede netleşir
  20 07 2016, 17:25 - -: Tamam hocam jinekologa gittikten sonra tekrar gorurusuz bu arada kürtaj ücreti kaç para ?
  20 07 2016, 18:28 - Jin op dr turgay karakaya: Ok

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015