Kürtaj Ücreti

Kürtaj fiyatları İstanbul'da 2019'te jinekologlara çok sık sorulur ve merak edilir , kürtaj ücretleri nekadardır , kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası tekrar bebek olurmu , düşük hapı kullansak nasıl olur , hiç doğum yapmayanlara kürtaj zarar verirmi ? gibi gebelik sonlandırma sorularının yanında ikinci popüler konumuz olan kızlık zarı dikimi hakkındada çok merak var , garantili ve kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , bekaret dikimi cinsel ilişkide anlaşılır mı , flep yöntemi kaç günde iyileşir , kızlık nasıl dikilir ? şeklinde birçok soru geliyor. Çocuk aldırma ve kızlık diktirme konularında bize sormak istedikleriniz için gece gündüz arayabilirsiniz.

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj ücretleri 2019 yılında İstanbul başta olmak üzere Ankara , İzmir , Adana gibi metropollerde daha sık olarak hamilelik haftasına göre oranlanıyor , ilk adet gecikmesi ile ortaya çıkan gebelikler 4 haftalık kabul edilir ve yaygın olarak ... lira civarına kürtaj yaptırılabilir , yine merdiven gibi her ilerleyen hafta için kürtaj fiyatlarıda ilerler 5 haftalıksa ... , 7 haftalıksa ... lira şeklinde kafiyeli bir çıkış gösterir.
Kürtaj öncesi mutlaka yapılan muayene ve ultrason için ek bir ücret istemezler , ama siz yinede kürtaj randevunuzu alırken başka masraf çıkacakmı diye sorun , ne olur ne olmaz.

Kürtaj ve Anestezi

2019 yılında ve önceki 10 yılda yaygın uygulanan ve en güvenli gebelik sonlandırma metodu olan vakum kürtaj metodunda müdahale yapılırken hangi tip anestezi uygulanacağına siz karar verebiliyorsunuz , ama %90 lokal anestezi ile kürtaj oluyor , yani sadece işlem yapılacak olan rahim girişi uyuşturuluyor , bilinciniz açık oluyor , hatta bazı hastalar destek almak için bir yakınlarınıda müdahale odasına istiyorlar ve onunla konuşarak kürtaj oluyorlar .
Genel anestezi ile kürtaj olmak isteyen azda olsa çıkıyor , yani tamamen uyutularak çocuk aldırmak anlamına geliyor bu deyim. İşlem biraz daha uzun sürüyor tabiki , normalde lokal anestezi ile 10 dakikada bitecek olan kürtaj bu sefer uyutulma uyandırılma derken 1 saate uzuyor , bence gerek yok ama isteyen hastalarada yapılır , bu arada İstanbul ve Ankara'na hangi kürtaj merkezi muayenehaneye sorarsanız sorun genel anestezi için ...- .... tl kadar fark isterler.

Gebelik Testleri

En önemli hamilelik belirtisi olan adet gecikmesi ortaya çıkınca hemen bir aczaneden idrarda gebelik testi alın ve kendiniz testin üzerine birkaç damal idrar damlatarak gebellik testi yapın , çift çizgi çıkarsa kesin hamile olduğunuzu gösterir , genelde pozitif çıkınca yanılma payı yoktur , ama negatif çıkması yani tek çizgi olarak sonuç vermesi durumunda bu sizin gebe olmadığınızı ispatlamaz , henüz hamilelik hormonları idrar geçmemişte olabilir , adet görmeye başlamadığınız sürece her gün tekrarlayın bence. Bazı durumlarda gebe olup olmadığınızı acilen öğrenmeniz gerekebilir bu durumda kanda Beta HCG testi yani kanda gebelik tesiti yapabiliriz , adet gününe 3 gün kala bir eğer varsa gebeliği gösteren hassas bir testtir.

Kürtaj Sonrası

Bebek aldırdıktan sonra cinsel ilişki için 1 hafta kadar beklemeniz gerekiyor , bu enfeksiyon riskinden dolayı böyledir , yine kürtaj sonrası banyo 1 hafta ayakta duş şeklinde olmalıdır , küvete otrumak sakıncalı olabilir , kürtajdan sonra kanama ve ağrı fazla olmaz merak etmeyin , çocuk aldırdıktan sonra ilk adetinizi 40 gün sonra göremeye başlarsınız , acele etmeyin .
Kürtaj sonrası hamilelik öncelike sorulan bir endişedir ama yüreüğinizi serin tutun , bebek aldırmak sizin üreme kabiliyetinizi etkilemez , yine ne zaman isterseniz çocuk yapabilirsiniz , hiç gebe kalmamış bir kadınla kürtaj olmuş bir kadını karşılaştırdığımızda kürtaj olan bayanların gebe kalma ihtimalleri çok daha yüksektir.

Düşük Hapı

Cytotec ( Etken madde Misoprostol ) ve RU 486 ( Mifepristone etken maddeli ) düşük ilaçları yada kürtaj hapları ülkemizde yasaklanmıştır , aşırı kanama , şok , rahim içinde parça kalması gibi tehlikeli sonuçlarından dolayı yasaklanmıştır. Eczanelerde bulmazsınız , sadece kaçak olarak Tahtakele'de seyyar satıcılardan ... liraya düşük ilacı satın alanları duyuyoruz , ama sonuçta hepsi yinede kürtaj olmak zorunda kalıyorlar , rahim içinde kalan parçaların mutlaka tam olarak temizlenmesi gerekiyor.

Kızlık Zarı Dikimi

Herhangi bir sebeple bekaret zarı bozulduğu zaman maalesef kendiliğinden iyileşmiyor ve o şekilde yırtık kalıyor , kadın bedeninin doğası bu şekilde ayarlanmış , ama merak etmeyin bu kader değil , tekrar bekirelik günlerinize geri dömebilirsiniz , yani filmi geri sarmak mümkün , unutulması gereken ilişkileri ve vücudunuzda kalan izlerini tümden silmek artık imkansız değil.

Kalıcı kızlık zarı Dikimi :
2019 yılında mart ayında ve 2020 yılı tüm aylarında İstanbul'da en fazla tercih edilen kızlık diktirme metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , garantilidir , cinsel ilişkiye girilmezse ömür boyu bakirelik sağlar , cinsellik yaşanırsa penis darbesiyle zar yırtılır ve üzerindeki kan damarlarıda parçalanacağı için belirgin bir kanama olur , hatta birazda yırtılmaya bağlı canınız yanar. Zarınızın önceden dikilmiş olduğu büyük ihtimal anlaşılmaz , belli olmaz.

Geçici kızlık zarı dikimi :
İstanbul'da ancak zar diktirmek isteyenlerin %10 tarafınca tercih edilir , bunun sebebi genelde herkez flep yöntemi diktirtiyor ama flep yöntemi yapılınca 20 gün cinsel ilişkiye giremiyorsunuz , eğer 20 gününüz yoksa size geçici dikim önerilir , çünkü geçici bekaret dikiminde aynı gün bile ilişkiye girmek mümkündür , mutlaka kanama oluşur.

Kızlık nasıl dikilir ?
Vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı yatağına çepeçevre dikilir ve flep üzerindeki kan damarlarıda aktif kan dolaşımları ile beraber aynen korunur ve zarın üzerinde aktif dolaşım temin edilir. İşlem 25 dakika sürer , lokal anestezi uygulanır , yani sadece dikilecek bölge uyuşturulur , sonrasında yürüyerek hayatınıza devam edersiniz , yürüyüşten veya başka davranışlardan bu operasyonu geçirdiğiniz anlaşılmaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları