Kürtaj Yasağı

Kürtaj
2014 kürtaj yasağı olan ülkeler hangileridir , kürtaj yasağı 11 mart tarihinde hangi kurallar değişti , kürtaj yasağı kanunu ile ilgili son düzenlemeler nedir , kürtaj yasağı yürürlüğe girdimi , kürtaj fiyatları kaç paradır , kürtaj yasaklandımı, kürtaj nasıl yapılır , kürtaj yasağı ekşi sözlükte nasıl tanımlanmıştır , kürtaj sonrası cinsel ilişki için kaç gün beklemek gerekir ? bunlar sizden gelen sorulardan sadece bazıları , ama şunuda söylemekte fayda var , artık kızlık zarı dikimi hakkında kürtajdan daha fazla soru gelmeye beşladı , kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? diye soranlar artık çoğunlukta . Bu yazımızda kürtaj kanunu, kürtajda son düzenlemeler ve kürtaj yasağı hakkında biraz daha ag,ğırlıklı olacağız ama merak edilen jinekolojik konularda değinmekten eksik olmayacağız. Sizinde kafanızı tırmalayan sualler varsa bizi gece gündüz arayabilirsiniz , 0212 227 5519 sabit muayenehane telefonumuz ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli aktiftir , genelde telefonlara tecrübeli asistanım Esra hanım bakıyor , humanist yaklaşımları ve ılımlı ses tonu ile siiz rahatlatacağına eminim , bana gelince , ben genelde hasta başında oluyorum , yaklaşık 30 yıldır bu işi yapmakta olduğumuz için hem ülke içinden hemde Avrupa'da yaşayan Türk'lerden bir çok hastamız oluyor , zaten google'a " kürtaj yapan en iyi doktor " yazdığınız zaman üst sıralarda ... göreceksiniz :) Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya yazıyor.

Kürtaj yasası 2014

Çocuk aldırma kanunu yada halk arasındaki tabirlerle konuşmak gerekirse kürtaj yasası eskiden beri süre gelen bir gelişim sürecinden sonra en son 2013 yılında düzenlenip , bu sene yani 2014 yılı Nisan aylarında yeniden düzenlenmiştir , bu update neler getirdi , neler götürdü ve sonuçta kana nedir ? anlatalım ;
Kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar bebek aldırabilirsiniz , 11 haftalık gebelik , 12 haftalık gebelik veya daha büyük hamileliklerde maalesef herhangi bir gebelik sonlandırma şansı yok , ayrıca getirilen ağır cezai müeyyideler sonucu 10 haftadan sonra kürtaj yapmak iyice caydırıcı bir hale gelmiştir. Hem yapana hemde kürtaj olana çok ciddi cezalar vardır , yani 10 haftadan sonra kürtaj yasağı mevcuttur , ama 10 haftaya kadar istediğiniz gibi kürtaj olmakta özgürsünüz , biraz daha ayrıntıya girelim ;
Evli bayanlar : Kürtaj yasasına göre evli bayanlara kürtaj olmak için kocalarından izin alma şartı getirildi , ya kocanızla beraber geleceksiniz ,yada kocadan " karımın kürtaj olmasına izin veriyorum" şeklinde bir izin kağıdı getireceksiniz . Bence bu madde insan haklarına aykırıdır , bedeninizde devam eden bir sürecü durdurmak için başka birisinden izin lama zorunluluğu bireysel özgürlüklere taban tabana zıt ama bu ülkede maalesef bu kurallar var.
Bekar bayanlar : Evli değilseniz kimseleden izin almadan kürtaj olabilirsiniz , sizi gebe bırakan şahıs bile siizn kürtaj olmanıza karışamaz .
18 yaşından gün almamış olanlar : henüz reşit değilseniz anne veya babanızdan " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " diye bir izin kağıdı getirmeniz gerekiyor. Yani veli onayı gibi birşey bu . Babam duymasın beni keser , dediğinizi hissediyorum , sizde annenizden kağıt alırsınız , demokrasilerde çare tükenmez :)

Kürtaj fiyatları

İstanbul ve Ankara'da hatta İzmir'de kürtaj fiyatları sıklıkla hamilelik haftasına bakılarak düzenleniyor , sabit ücret isteyen kadın doğum uzmanları yokmu , elbette var ama onlarda ortalama fiyatların az üzerinde bir fiyat belirlemişler ve o yolda ilerliyorlar , yani yeni gebelikler , yada küçük gebeliklerin daha ucuza kürtaj olma şansları varken halk onları pek tercih etmiyor , haftaya göre fiyatlandırma hastalara çok daha mantıklı geliyor. Gebe olduğunuzu yeni öğrendiyseniz , yani adetiniz birkaç gün gecikti ve hala yok , hemen eczaneden bir gebelik testi aldınız ve çift çizgi yani pozitif çıktı , çizgilerden biri silik gibide olsa pozitif anlamına gelir , adet gecikmeniz 1 haftayı bulmadıysa siz 4 haftalık hamilesinizdir ve İstanbul Avrupa yakasında yaklaşık ... tl ye kürtaj yaptırabilirsiniz  , 5 haftaya ulaştıysanız ... tl , 6 haftalık olduysa ... tl , 7 haftalıksa ... lira şeklinde giyatlar yukarı doğru haraket eder. Aman dikkat 10 haftayı geçirmeyin , kürtaj yasasına göre o çocuğu doğurmak zorunda kalırsınız.
Kürtaj öncesi her hastaya yapılan jinekolojik muayene ve ultrason incelemeri için birçok kürtaj merkezi muyanehanede ek bir ücret istenmiyor , ama siz yineden herşey dahilmi diye sormayı unutmayın.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra cinsel ilişki için 10 gün kadar beklemekte fayda var , kürtaj sonrası kanama ve ağrınız pek olmayacaktır , olursada her kadının çantasında bulunan ve adet sancıları için kullanılan sıradan bir ağrı kesici her zaman işe yarayacaktır. Kürtaj sonrası ilk adetinizide yaklaşık 40 gün sonra göremeye başlayacaksınız merak etmeyin , kürtaj sonrası hamilelik için endişeniz olmasın ne zmana istrseniz tekrar gebe kalabilirsiniz , kürtaj sonrası banyonuzu 1 hafta ayakta yapın , küvete oturmayın , denize ve havuza 10 gün girmeyin.

Kürtaj nasıl yapılır ?

En güvenli kürtaj metodu olan vakum kürtaj yönteminden bahsedelim , zaten eski sistem kazıma ile yapılan kürtaj artık uygulanmıyor , onun yerine vakumla yapılıyor , yani rahim içine herhangi bir tıbbi cihaz veya küret sokmadan oluşturulan negatif basınçla çocuk aldırabiliyorsunuz , en güzelide hiç bir ağrı hissetmeden işlem 10 dakika giib ksa bir sürede tamamlanıyor ve yürüyüp gidiyorsunuz , sanki hiç kürtaj olmamış , basit bir adet görüyormuş gibi atlatabilirsiniz .Yöntem olarak özetlemek gerekirse , vakum kürtaja muayene ve ultrasonla başlarız , rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur , hegar bujisi ile collum dilate edilir ve karmen kanülü colluma yerleştirilir , vakum aparatı karmen kanülünün dışta kalan ucuna yakılır , negatif basınç oluşturularak gebelik kesesi dışarı alınır, işlem 10 dakika kadra sürer, kürtaj sonrası hemen bir ultrason daha yaparız ve rahim içinde parça kalmadığından emin oluruz , kürtaj bitince hasta masadan kalkarak yürüyüp gider , sosyal hayatına veya çalışma hayatına geri döner.

Kızlık zarı dikimi 

2014 yılında popüleriliği iyice artan ve artık tüm genç kızların bildiği flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bekaret onarımı ve vajinal estetik operasyonlar içinde şiddetle tavsiye edilebilecek en önemli müdahaledir , eğer bitridiğiniz ilişkiden geriye iz kalsın istemiyorsanız veya psikolojik olarak arınmışlık hissine sahip olmak istiyorsanız ve yeni ilişkiler büyük bir özgüvenle yelken açacaksanız flep yöntemi kalıcı kızlıkz arı dikimi tam size göre diyebilirim , 25 dakika süren acısız ve ağrısız bir operasyondan sonra eski bakirelik günlşerinize herşeyi ile orijinal bir şekilde dönebilirsiniz , sizin diktirmiş olduğunuz kesnlikle anlaşılmaz , ayrıca böylesine mahrem konularda yapılan herşey son derece gizli tutulur ve sizin dışınızda kimsenin bilme ihtimali yoktur .
Flep yönteminde vajina duvarından kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı ringine dikilerek hymenoplasti gerçekleştirilir . Dikim sonrası masadan kalkıp yürüyüp gidebilirsiniz , çalışma hayatınıza aynı gün devam edebilirsiniz , yürüyüşünüzden belli olmaz. Dikişler 20 günde iyileşir ve altından pırıl pıprıl orijinal yeni kızlık zarınız çıkar , dikiş izi veya başla bir müdahale izi kalmaz , cinsel ilişkiye girerseniz mutlaka kanama olur , flep yöntemi bu konuda garantilidir.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2014 yılında İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde kızlık zarı dikimi fiyatları geellikle ... tl seviyelerinden başlar ve .. e kadar çıkabilir , ... arasındaki rakamların dışında ücret ...itibar etmemenizi tavsiye ederim , ..bazı durumlarda kızlık zarı dikimi için olması gereken ücretlerin nerdeyse 4 katı ücret bile isteyebilirler , siz hangi doktora kızlık zarınızı diktireceğinize karar veremiyorsanız eski dostunuz google amcaya danışın , google'a yazın " kızlık zarı diken en iyi doktor " bakalım kim çıkacak , listenin en üstlerinde .. göreceksiniz :)

Jinekolog Op. Doktor Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fak 1983 ( tam 30 yıllık kürtaj ve kızlık zarı dikim tecrübesi )
...İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007 
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.


Yorumlar

 1. Gebelik Belirtileri: Hocam ilişkiden hemen sonra hamile kalinabilir mi
  25 12 2015, 20:32 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet ama 20 gün sonra ortaya çıkar
  25 12 2015, 20:32 - Gebelik Belirtileri: Bide beN az önce lavaboya gittim alıntıyla birlikte kan gördüm neyin belirtisi olabilir ??
  25 12 2015, 20:33 - Gebelik Belirtileri: Peki 20 günden önce mide bulantısı bas dönmesi olabilir mi
  25 12 2015, 20:33 - Gebelik Belirtileri: Akintiyla
  25 12 2015, 20:33 - Gebelik Belirtileri: Ama hafifti kanamam
  25 12 2015, 20:39 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Olsa bile anlamı yok
  25 12 2015, 20:40 - Gebelik Belirtileri: Nasıl yani
  25 12 2015, 20:51 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: www.gebelikbelirtisi.com
  25 12 2015, 20:52 - Gebelik Belirtileri: Belirtilerini biliyorum kanamayı soruyorum
  25 12 2015, 20:52 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Muayene edelim ?
  25 12 2015, 20:58 - Gebelik Belirtileri: Himm ama vandayim
  25 12 2015, 21:07 - Gebelik Belirtileri: Kanamanın nedeni ne olabilir daha öncede goruyordum
  25 12 2015, 21:19 - Gebelik Belirtileri: Kızlık zarinin dikimi ne kadar peki
  25 12 2015, 21:27 - Gebelik Belirtileri: Teşekkürler hocam

  YanıtlaSil
 2. Merhaba turgay bey müsaitmisiniz ? kürtaj yasağı varmı Türkiye'de
  07 03 2016, 13:52 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  07 03 2016, 13:55 - -: Rahatsız ettim kusura bakmayın ben internette araştırma yaparken buldum numaranızı bişey danışmak istiyorum
  07 03 2016, 13:58 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  07 03 2016, 14:01 - -: Ben 19 yaşındayım 2 senelik bi ilişkim var sevdiğiniz zaman bazı şeylere hayır denilmiyo aslında çekiniyorum ama biz bi hata yaptık ama ilk şeyde kanamam gelmedi 6 ay sonra kadar tekrar yapınca kan geldi o da ilişki sırasında değildi 4 saat sonra falan oldu
  07 03 2016, 14:01 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  07 03 2016, 14:02 - -: Bu normal mi ben korktum uzun araştırmalar sonucunda ancak birine güvenip yazabildim .
  07 03 2016, 14:08 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İlkinde zar bozulunca kan gelmemiş olabilir ama ikincide gelmez. Gelen kan kızlıktan değildir
  07 03 2016, 14:09 - -: Bozulmamış olabilir mi peki
  07 03 2016, 14:24 - -: Ben bu konuyu çok araştırdım ve çok sordum herkese benim geniş ve esnek oldugu için karşı cinsin penis boyu küçükse bozulmaz diye biliyorum lütfen beni aydınlatırsanız çok sevinirim gerçekten şuan çok zor durumdayım
  07 03 2016, 14:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Bozulmuştur ama muayene edersek kesinleşir
  07 03 2016, 14:31 - -: Bozulmama ihtimali varmıdır ? Yüzde bir de olsa
  07 03 2016, 15:00 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Zannetmiyorum
  07 03 2016, 15:00 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Bozulmuşsa dikim ?
  07 03 2016, 15:01 - -: Düşünüyorum ama mesela şuan yaptırsam evlenene kadar kalıcı olurmu yoksa dikişler atarmı
  07 03 2016, 15:02 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 20 sene bile dayanır. Ben sonuç garantisi veriyorum
  07 03 2016, 15:03 - -: Evlenmeden 1 veya 1.5 ay önceden yaptırın demişlerdi bana
  07 03 2016, 15:05 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 27 senedir zar üzerine çalışıyorum. Konuyu bilmeyen çok yazıp çizen oluyor
  07 03 2016, 15:05 - -: Kısa vadeliler için sanırım o 1 hafta falan sürüyomuş
  07 03 2016, 15:05 - -: Tabi haklısınız
  07 03 2016, 15:06 - -: Benim ilk ilişkimde kan gelmedi dikiş yaptırınca evlendiğim gece kan gelirmi ?
  07 03 2016, 15:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabiki
  07 03 2016, 15:30 - -: Gerçekten çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için şuan değil ama zamanı geldiği zaman diktirmeyi düşünüyorum
  07 03 2016, 15:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  07 03 2016, 15:32 - -: Çok teşekkür ederim iyi günler

  YanıtlaSil
 3. Turgay bey iyi akşamlar kürtaj yasağı hakkında bişey danışıcaktım size
  4 04 2016, 20:32 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  4 04 2016, 20:35 - .: Hocam 25 ocakta kürtaj oldum sizde 25 şubatta adet oldum şuan 2.adetim adetim 11 gün gecikti 6.günde test yaptım negatif çıktı bu kadar gecikme olabilir mi
  4 04 2016, 20:36 - .: Bugün çok hafif lekelenme oldu adet olurmuyum yoksa kötü birşeymidir
  4 04 2016, 22:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 2 gün sonra test yine
  4 04 2016, 22:32 - .: Leke hastalığa işaretmi peki
  4 04 2016, 22:32 - .: Adet olmama
  4 04 2016, 22:33 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Olabilit
  4 04 2016, 22:33 - .: Tamam teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. iyi günler doktor bey, numaranızı internetten aldım.evli bi arkadaşım yedi haftalık hamile ve kürtaj yaptırmak istiyor.fiyat bilgisi alabilir miyiz sizden mümkünse
  10 06 2016, 14:57 - .: çok teşekkür ederiz doktor bey.
  14 07 2016, 15:37 - .: Doktor bey merhaba. 10 haftalık hamileyim, kürtaj için sınırdayım. fakat kürtaj yaptırmadan hapla düşük yapmak istiyorum.Cyctotec,Yaroldav ya da Tarlusal kullanmam gerekiyormuş.Bu konuda kürtaj yasağından dolayı sizden bilgi alabilir miyim? ya da bu ilaçları yazabiliyo musunuz?
  14 07 2016, 16:15 - Jin op dr turgay karakaya: Ölümcül yan etkilerden dolayı yasak
  14 07 2016, 16:15 - Jin op dr turgay karakaya: Kürtaj tek çare

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015