Kürtaj Fiyatları

kürtaj
Gebelik sonlandırmada tek güvenli yol olan kürtaj 2014 yılında özellikle vakum kürtaj uygulaması ile gözde jinekolojik girişimlerden biri oldu , ama flep yöntemi kızlık zarı dikimi fiyatı ve kürtaj fiyatları arasındaki arama sayıları nerdeyse kafa kafaya gelmeye başladı , özellikle İstanbul ve Ankara gibi işlek şehirlerin merkezi semtlerinde yapılan çocuk aldırma işlemlerinde kürtaj fiyatları gebelik haftasına göre belirlenmekle beraber yaklaşık olarak ... tl ücret seviyelerinden başlıyor , kürtaj fiyatları dışında çok merak ettiğinizi düşündüğüm kürtaj nasıl yapılır , bebek aldırma işlemi kaç dakika sürer , kürtaj öncesi yapılan muayene ve ultrason ücretlimidir , kürtaj sonrası cinsel ilişkiye kaç gün sonra girebilirim , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır gibi sorularınızada bu yazımızda cevap veriyoruz , yazıyı okumaya devam edin , İstanbul'da çocuk aldırmadan önce özellikle vakum kürtaj hakkında az çok bilgi sahibi olmanızda fayda vardır , ayrıca hangi jinekoloğa kürtaj yaptırsam diye kararsız kaldıysanız en iyisi google'a danışmanız , yazın google arama sayfasına " en iyi kürtaj yapan doktor " listede çıkanları arayın görüşün , ... ama ... ilk sıralarda göreceğinize eminim :) , ee naapalım 30 küssür yıldır bu işi yapıyoruz , binlerce hastamız oldu, hastalarımızın biiz tercih etmesindeki bir başka etken sanıyorum insan ilişkileri ve dialog gücü olsa gerekir , hastalarımız bizi gece gündüz arıyorlar ve merak ettikleri herşeyi sorup yanıtını anında alıyorlar , bu bilgi paylaşımı onlara güven hissettiriyor , size merak ettikleriniz için beni ne zaman isterseniz arayabilirsiniz , hafta sonu ve pazar günü dahil 0212 227 5519 sabit muayenehane telefonumuz ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli aktiftir . Ben genelde hastalarımla ilgileniyorum ve meşgul oluyorum , günde 100 ün üzerinde telefon aldığımız için hepsine ben çıkamıyorum ama sağolsun tecrübeli asistanım Esra hanım hepsini yanıtlıyor , zaten gelen sorular genelde klişe olarak kürtaj fiyatları , kızlık zarı dikimi fiyatı , vakum kürtaj nasıl yapılır vs şeklinde olduğu için çoğunu Esra cevaplayabiliyor , acil durumlarda beni bağlatabilirsiniz tabiiki . Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

Kürtaj fiyatları

2014 yılı Mayıs 2 tarihi ve 1 mayıs olaylarından sonraki ilk iş günü olarak İstanbul ve Ankara'da kürtaj ücretleri genellikle hamilelik haftasına göre belirleniyor. Önce isterseniz gebelik belirtileri ve gebelik haftası nasıl hesaplanıyor onada değinelim çünkü yanlış hesaplama başınıza dert açabilir , kaç haftalık hamile olduğunuzu hesaplamak için cinsel ilişkiye ne zaman girdiğiniz önemli değildir , tek kriter alınacak nokta son adet tarihinizin ilk günüdür , o günden itibaren saymaya başlayın , dah pratik olması için adetinizin geciktiği ilk gün 4 haftalık bir gebelik söz konusudur , bu durumda en küçük hamilelik 4 hafta olduğu düz mantıkta ortaya çıkmış oluyor , yani sizin anlayacağınız 1 haftalık , 2 haftalık , 3 haftalık hamilelik pratik hayatta mümkün değildir , tabiiki o dönemlerde döllenme ve hücre bölünmesi safhalarıda gebeliğin bir parçasıdır ama şunuda hatırlatayım gerçekleşen birçok gebelik rahim duvarına tutunamadığı için adet kanaması ile atılabiliyor , o yüzden bir döllenmenin gebelik olarak konuşulması için en az 4 haftalık olması ve beklenen adettende en az birkaç gün geçmiş olması gerekir. İşte kürtaj fiyatlarıda bu gebelik haftasına endekslidir , 4 haftalık bir gebelik varsa ... tl , 5 haftalıksa .. tl , 6 haftalıksa ... tl şeklinde merdivenin basmakları gibi yükselen fiyatlar vardır .

Kürtaj fiyatları ve diğer kürtaj masrafları

Para gerçekten kolay kazanılmıyor ve istenmeyen gebeliklerde biliyorum ki insanın en uygunsuz zamanında en beklemediği döneminde başına gelir , tam kredi kartı ödemenizi denkleştirdiniz , pat diye birde başınıza bir gebelik ve kürtaj masrafı çıkar o yüzden ince eleyip sık dokumak ve en kaliteli çocuk aldırma hizmetini en uygun fiyata yaptırmanız gerekir , bu çok normal . Kürtaj fiyatları konusunda İstanbul'da ve Ankara'da yukarıdaki fiyatlara birçok kürtaj merkezi muayenehenede ultrason ve jinekolojjik muayenede dahildir , ama vakujm kürtaj esnesında uygulanacak olan anestezi çeşidi cebinizden çıkcak olan parayı değiştirebilir , önce iyi haberi verelim , vakum kürtaj vakalarının %90'ı lokal anestezi ile yapılır , yani sadece işlem görecek olan rahim girişi uyuşturuluyor ve lokal anestezi için birçok kürtaj merkezi özel muayenehanede ek bir ücret istenmiyor , ama ben tamemen uyutularak kürtaj olmak istiyorum derseniz bu genel anestezi ile bebek aldırmak anlamına gelir ve İstanbul'un birçok semtinde ek olarak sizden yaklaşık ... tl kadar fark ücreti isterler.

Kürtaj nasıl yapılıyor ?

2014 yılı yaza giriş aylarında çok sorulan sorulardan biride kürtaj nasıl yapılır şeklinde olan metodolojik sorulardır , hatta kürtaj nasıl yapılır video izlemek isteyenlerde çok oluyor , ama tıbbi etik olarak kürtaj videosu çekmek veya izletmek , yayınlamak bence çok yanlış , o yüzden sadece vakum kürtaj nasıl yapılır anlatacağım zaten işlemi pratik olarak anlayacaksınız , mueyene ve ultrasondan sonra rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , hegar bujisi ile collum uteri dilatasyonu yapılır ve karmen kanülü colluma yerleştirilir , vakum aparatıda karmen kanülünün dış ucuba takılır ve negarif basınç verilerek gebelik kesesi dışarı alınır , işlem birkaç dakika sürer , sonrasında hasta tekrar ultrasona alınır ve hamilelik kesesinin tam olarak alındığından emin olunur , kürtaj esnasında hasta acı veya ağrı hissetmez , zaten rahim içine herhangi bir müdahale yapılmamıştır , kürtaj sonrası hasta masadan kalkarak , yürüyüp gidebilir , günlük yaşamına dönmesinde her hangi bir sıkıntı yoktur. Birçok hastamız işyerlerinden birkaç saat izin alarak geliyorlar ve hemen işlerine geri dönüyorlar.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra 10 gün kadar dikkate edilmesi gereken birkaç konuya odaklanalım , kürtaj sonrası cinsel ilişki için 10 gün kadar bekleyin , kürtaj sonrası ağrı ve kanama pek olmaz , kürtaj sonrası 1 hafta banyonuzu ayakta duş olarak yapın ,  kürtaj sonrası ilk adetinizide yaklaşık olarak 40 gün sonra göreceksiniz , endişe etmeyin neden adet görmedim diye .
Kürtajdan sonra tekrra çocuk sahibi olabilirmiyim , acaba üreme kabiliyetim etkilenir mi , acaba gebe kalmakta sorun yaşarmıyım diye endişeleriniz varsa , hepsi yersiz kaygılar , merak etmeyin ne zaman isterseniz gebe kalabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi 

İstanbul ve Ankara gibi merkezi şehirlerde 2014 Mayıs ayı itibariyle flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi son derece popüler bir uygulama haline geldi , eski klasik kızlık zarı dikimi metodlarının rafa kaldırılmasını sağlayan flep yöntemi genç bayanlar arasında kulaktan kulağa konuşulur oldu , herkez acaba kim yaptırdı , sonuçlar nasıldır , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , dikilmiş kızlık zarı ile gerdeğe girilirse kan gelirmi gibi sorularına cevap arıyor ve diktirenlerin izlenimlerini merak ediyorlar , ama son derece gizli bir konu olduğu içinde , evet ben diktirdim çok memnun kaldım şu doktora gidin diye meydana çıkamıyor , diktirenlerin ölünceye kadar gizli tutcakları bir sır olarak kalıyor , zaten genelde kızlık zarı hakkında soru soranlarda kendileri için sorduklarını belli etmemek için bir arkadaşım diktirmek istiyor kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır diye soruyorlar , hatta cep telefonlarını gizli nuamara haline getirenlerde çok oluyor , hepsini anlayışla karşılıyoruz , zaten kızlık zarı dikimi gizlilik içinde yapılmalıdır ve hasta bilgileri kesinlikle paylaşılmaz veya ...işlenmez , o yüzden rahat olabilirsiniz , sıkıntı yok , biz siizn kim olduğunuzla ilgilenmiyoruz , sadece reşit olmanız gerekir , 18 yaşından gün almadıysanızda anne veya babanızın onayı gerekir biliyorsunuz , onun dışında başka bir doneye ihtiyacımız yok.
Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi gerçekten mükemmel sonuçlar veren ve sizi resmen bakirelik günlerinize her anlamda geri döndüren bir yöntemdir , işlem 25 dakika sürer ve dikim esnasında acı veya ağrı olmaz , hatta dikilirken telefonla sohbet edenler bile oluyor , yada kulaklıkla müzik dinliyorlar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2014 yılında Ankara ve İstanbul'da garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak konuşmak gerekirse ... TL seviyelerinden başlar ve ... tl ye kadar çıkabilir , daha yüksek ücretler gerçekçi değildir .

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya 
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahğala tıp fak 1983 ( tam 30 yıllık kürtaj ve kızlık zarı dikimi tecrübesi :=)
İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen randevu alarak geliniz.
Yorumlar

 1. Over Kisti: Merhaba, ben soru sormak istiyorum kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayenem sonucunda sağ overde kist tespit edildi ve doktorum kistimin ameliyatla acil alınacağını ve yumurtalığımı ya da rahmimi de alacağını buna ameliyat esnasında duruma göre karar vereceğini söyledi. Yaşım 45, ne yapmalıyım yapılan tetkikleri size gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
  25 12 2015, 14:03 - Over Kisti:
  25 12 2015, 14:03 - Over Kisti:
  25 12 2015, 14:03 - Over Kisti:
  25 12 2015, 14:03 - Over Kisti:
  25 12 2015, 14:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Maalesef o konulara bakmıyorun

  YanıtlaSil
 2. İyi geceler kürtaj fiyatları için rahatsız ediyorum ama şuan haberimiz oldu. Kız arkadaşımın hamile olduğunu öğrendik ve kürtaj olmak istiyor. Operasyon süreci nasıl ve ücretlendirme nedir?

  Cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim
  8 03 2016, 07:19 - Jin op dr turgay karakaya: Vakumla alıyoruz 10 dakika sürer ve yürür gider

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar kürtaj fiyatlarını alacaktım
  4 04 2016, 15:21 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  4 04 2016, 15:21 - .: Kürtaj fiyatlarıyla ilgili bilgi almak istiyorum.
  4 04 2016, 15:23 - .: Son bişey daha sormam
  Lazım
  4 04 2016, 15:24 - .: Ara kanama şüphesinde de hamilelik testi 5 gün sonra mı yapılmalı?
  4 04 2016, 15:24 - .: Polikistik over da bulunmakta
  4 04 2016, 15:25 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  4 04 2016, 15:25 - .: Peki tesekkurler
  5 04 2016, 11:02 - .: Merhabalar
  5 04 2016, 11:15 - .:
  5 04 2016, 11:15 - .: Tahlil sonucu nedir acaba ?
  5 04 2016, 11:15 - .: Duruma gre bugün içinde geleceğiz.
  5 04 2016, 11:30 - Jin op dr turgay karakaya: Yok
  5 04 2016, 11:32 - .: Hamilelik yok mu diyorsunuz ?
  5 04 2016, 11:33 - Jin op dr turgay karakaya: Öyle görünüyoe
  5 04 2016, 11:34 - .: Bu sonuclar kesindir di mi yani bi supriz durum yasamayiz ?
  5 04 2016, 11:34 - .: Cunku 2-3 aydir devam eden 10 gunde bir regl olma durumu var
  5 04 2016, 11:41 - Jin op dr turgay karakaya: Ultrasonla overlere bakmak lazım

  YanıtlaSil
 4. Hocam iyi günler adetimin ilk günü sancılı olarak bu şey geldi bu nedir
  14 07 2016, 16:15 - .: Yardımcı olurmusunuz.
  14 07 2016, 16:16 - Jin op dr turgay karakaya: Resim yasak indirmeden sildim
  14 07 2016, 16:16 - .: Kanlı bi et parçası gibi bişey geldi hocam
  14 07 2016, 16:17 - .: Ve çok sancılıydı ne olabilir kürtaj fiyatları nedir ?
  14 07 2016, 16:21 - Jin op dr turgay karakaya: Düşük belkide

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015