Kürtaj Fiyatları

Kürtaj fiyatları
Kürtaj fiyatları kadın hastalıklarında hep öncelikli konulardan olmuştur , nitekim İstanbul'da 2014 Haziranı içinde durum değişmedi , gerek avrupa yakasında, gerekse Anadolu yakasında çocuk aldırma fiyatları yoğunlukla gebelik haftasına bağlı kalmakla beraber .... tl ücret seviyelerinden başlar ve duruma göre artar , kürtaj fiyatları hakkındaki ayrıntıları bir alt paragrafta veriyorum , önce bir girişimizi yapalım. Kürtaj hakkında annenanenize veya babaannenize bile sorsanız mutlaka sieze söyleyecek birşeyleri vardır , burada mühim olan etrafınızdaki kişilerin sizi yanlış yönlendirerek tehlikeli olabilecek çocuk düşürttürme metodlarını yaptırmamalarıdır , unutmayın akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır. Kürtaj hapı veya düşük hapı ile gebelik sonlandırmak zaten pratik hayatta çok tehlikeli , ayrıca ülkemizde bu ilaçların kullanımıda yasaklanmış durumdadır. Yani tek çare küretaj yaptırmaktan geçiyor. Birde bunları araştırırken kürtaj için yasal olarak aza bir vaktiniz olduğunuda hatırlatalım , sonra akıllı düşündeye kadar deli oğlunu everir demesinler size. 2014 kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar bebek aldırabilirsiniz . Daha ileri haftalar için kürtaj yasağı tanımlanmış durumdadır. Kürtaj yaptırmayı planladınız şimdide hangi jinekoloğa gideceğinize karar veremiyor olabilirsiniz , fazla uğraşmayın , açın google'ı ve yazın " en iyi kürtaj doktoru " diye listede çıkanları inceleyin , bu arada ... üst sıralarda bulacaksınız :) Kızlık zarı dikimi konusundada bayaa isim yaptık yıllar içinde , google'a yazın " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye , ... yine listenin üstlerinde göreceksiniz. Onamı gitsem bunamı gitsem derken çokta vakit kaybetmeyin , akıllı köprü arayıncaya kadar deli duru geçermiş , kürtaj yasası limitlerini aklınızdan çıkarmayın. Gerek kürtaj gerekse kızlık zarı dikimi olsun tüm sorularınızı bize iletebilirsiniz , 0212 227 5519 sabit kürtaj merkezi muayenehane telefonumuz , 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuz sürekli açıktır. Tecrübeli asistanım  Esra hanım bakıyor telefonlara , kürtaj hakkında oldukça geniş bilgisi olduğu için istediğinizi sorabilirsiniz ona. Yumuşak ses tonu ve insancıl yaklaşımları sizi rahatlatacaktır. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya bildiriyor.

Kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatlarını yazımızın başındada bahsettiğimiz gibi kaç haftalık gebe olduğunuz belirliyor , isterseniz örneklerle anlatalım ki daha akılda kalıcı hale gelsin ; ilk hamilelik belirtisi olan adet gecikmesi ortaya çıktığında siz en az 4 haftalık hamilesinizdir. Hamilelik haftanızı hesaplarken cinsel ilişkiye girdiğinizi günü değil , son adet tarihinizi dikkate almanız gerekiyor. Genelde bu noktada çok hata yapıyorlar , arsito mantığına göre yani düz mantık çerçevesinde cinsel ilişkiye girmeden önce gebeliğin başlaması saçma gelebilir , ama cinsel aktif bayanlarda her ay bir gebelik hazırlığı yapılıyor ve döllenme olmaz ise tüm hazırlık ay sonunda adet kanaması şeklinde dışarı atılıyor. Kürtaj fiyatlarıda bu gebelik haftasına endekslenmiş işte ; 4 haftalık bir hamilelik varsa .... lira , 5 haftalık bir gebelik durumunda .... lira , 6 haftalıksa ... tl şeklinde yükselen fiyatlar söz konusudur. Bu rakamlar her jinekologda farklılıklar gösterebilir ama siz olması gereken rayiç fiyatları bilin yinede.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum kürtaj şu an için dünyadaki en gelişmiş küretaj tekniğidir ve gebelik sonlandırmada tüm dünyada %90 ın üzerinde bu metod uygulanmaktadır. İşte vakum küretaj avantajları :

1- Rahim içine kiret benzeri bir cihaz sokulmadığı için son derece güvenlidir ve üreme fizyolojisine zarar vermez
2- Vakum küretaj işlemi yaklaşık 10 dakika kadar kısa sürede sonuçlanır.
3- Küretaj bittiğinde masadan kalkıp gidebilirsiniz, kürtaj sonrası istirahat gereketirmez , hatta çalışıyorsanız aynı gün işinizin başına geçebilirsiniz.
4- Rahim içi müdahale olmadığı için kürtaj esnasında acı veya ağrı çekmezsiniz , lokal anestezi yeterli olur . Genel anesteziye gerek olmaz.

Vakum küretaj tekniği :
Kadın doğum muayenesi ve obstetrik ultrasonografiden sonra rahim girişi lokal anestezikle uyuşturulur , hegar bujisi ile collum dilate edilir , karmen kanülü collum uteriye yerleştirilir , vakum cihazı karmen kanülünün dış ucuna takılır , negatif basınç verilerek gebelik kesesi dışları alınır.

Kürtaj sonrası dönem 

Çocuk aldırdıktan sonra cinsel ilişki için 1 hafta kadar bekleyin , akla gelmeyen başla gelir enfeksiyon olabilirsiniz . Kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmaz , kürtajdan sonra ilk adetinizi yaklaşık 45 gün sonra görmeye başlayacaksınız , acele etmeyin. Kürtaj sonrası hamilelik çok merak ediliyor , acaba tekrar gebe kalabilirmiyim , tekrar çocuğum olur mu ? gibi sorular geliyor , ama merak etmeyin , yüreğinizi serin tutun , hiç sorun olmaz , ne zaman isterseniz yeniden bebek yapabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Güncel kızlık zarı dikimi fiyatı 2014 yılında İstanbul'da yaklaşık .... lira ile .... lira arasında değişiyor , birkaç farklı kızlık zarı dikimi metodu olduğu için metodlar arasındada fiyat farkı olabilir ama yaygın olan davranış modeli ister geçici kızlık zarı dikimi yaptırın , ister flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirin fiyatlar birbirine yakın oluyor . Buarada dikkat edilmesi gereken bir konuda insanların şaşkınlığından faydalanan bazı jinekolog arkadaşlarımız olabilir , kızlık zarı konusunda en iyi olan doktorlar yukarıdaki fiyat aralığında dikim yaparken ayda yılda bir kızlık zarı diken ve bu konuda kendini kanıtlamış bir başarısı olmayan az sayıda doktorun çok yükske fiyatlar isteyebiliyorlar, onlara inanmayın .

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa tıp fak 1983 - 31 yıllık vakum küretaj ve flep yöntemi kalıcı kızlıkm zarı dikimi tecrübesi.

0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.

Yorumlar

 1. 25 Eylül 21:27 - Kürtajda yasal süreyi soruyor: Hocam iyi akşamlar acaba musaitseniz bir konu hakkında aize danışma bilirmiyim
  25 Eylül 21:30 - Op. Dr. Turgay Karakaya: buyrun
  25 Eylül 21:34 - Kürtajda yasal süreyi soruyor: Yasal süreyi geçip gelmediğini bilmediğimiz bir durum var kurtaj olmasını istiyoruz bunun hakkında bilgi isteyecektim hocam sizden
  25 Eylül 21:35 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ultrasonda netleşir hafta
  25 Eylül 21:37 - Kürtajda yasal süreyi soruyor: Peki yasal süreyi geçip ile geçmemiş arasındaki fark ne
  25 Eylül 21:37 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 10 hafta sonrası yasak
  25 Eylül 21:38 - Kürtajda yasal süreyi soruyor: Özel muayene de yapılmıyor mu 10 haftayi geçti ise ?
  25 Eylül 21:40 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 10 haftayı geçerse ancak doğum olur

  YanıtlaSil
 2. 25 Eylül 18:15 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Turgay bey, efendim merhabalar internet üzerinden araştırma yaparken sizin numaranızı buldum ve hemen ekledim size acil danışmam gerektiğini hissediyorum, kız arkadaşımın tam tarihini saptayamamak ile birlikte en fazla 5 haftalık bir gebelikte olabileceğine inanıyorum, vakum yöntemi ile kürtaj yaptığınızı okudum ve tam tarihi muayenede saptayabileceğinizi umuyorum, kız arkadaşımın adet zamanları asla düzenli gitmedi bir yıl boyunca 4 ile 5 hafta arasında değişti hep ve bundan yaklaşık beş ay önce 5 hafta 5 gün adet görmemişti bu sebeple tam kaç gün geçtiğini saptamak zor. Daha fazla yeme isteği, mide bulantısı ve kusma, ve dün gerçekleşen ön kanama beni iyice strese soktu, cinsel birliktelik gerçekleştirmediğimiz halde gelişti bu olay o sebepten dolayı kendimi çok şanssız hissediyorum, bazen zevk suyu dolayısıyla iç çamaşırı üstünden bile gerçekleşebildiğini geç öğrendim her ne kadar ilişkiden kaçınsam da, kendisine konuyu yarın açacağım ve bana çok geç olmadan genel anesteziyi katmadan bir fiyat vermekte aynı zamanda yapılabilecek en acil müdaheleyle yardımcı olmanızı rica ediyorum, reşit olmadığımız için ise aile izni ile ilgili nasıl bir yazılı belge getirmemiz gerekir bunu da söylerseniz sevinirim bu konuda da ufak bir araştırma yaptım, eğer sitenizdeki adres değişmesiyse yarın bu platformdan bir randevu günü ayarlamak istiyorum bu gün içinde ise fiyat konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü bütçemiz aşırı geniş değil. Yardımlarınızı bekliyorum. Rahatsız ettiğim için özür dilerim iyi günler, iyi akşamlar dilerim.


  B - KÜRTAJ FİYATLARI

  1- Vakum kürtaj tl den başlar ve gebelik haftası arttıkça artar , 4 haftalık tl , 5 haftalık tl , 6 haftalık tl şeklindedir.

  2- Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününden itibaren sayılarak hesaplanır , kesin hafta sonucu ultrason muayenesi ile netleşir. Cinsel ilişki zamanına göre gebelik haftası hesaplanmaz.

  3- Kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra kesinlikle kürtaj yapılmaz. Bu konuda hiçbir istisna yoktur.

  Bu işlemler 18 yaşından gün alan bayanlara uygulanır.

  Tüm işlemler randevu ile yapılır :
  0212 227 5519
  0532 221 3007
  0542 215 7274
  0532 441 9825

  Twitter.com/jinekologdr
  Facebook.com/kurtajfiyatlari
  Kizlikzarionarim.blogspot.com
  Kurtajfiyat.blogspot.com
  25 Eylül 18:20 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: 18 yaşını doldurmak değil gün almanın yeterli olduğunu söylüyorsunuz yani
  25 Eylül 18:20 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: 10 haftayı katiyen geçmedi efendim
  25 Eylül 18:21 - Op. Dr. Turgay Karakaya: ozaman olur
  25 Eylül 18:21 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Ben bunu gördüğüm için sormuştum Turgay bey
  25 Eylül 18:22 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor:
  25 Eylül 18:22 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Reşit olması gerektiğini düşündüğüm için izin gerekeceğini sandım
  25 Eylül 18:22 - Op. Dr. Turgay Karakaya: resim alamıyorum yasal değil
  25 Eylül 18:24 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Elbette efendim internetteki bir maddeydi attığım ve şöyle

  18 yaşından küçük birisi kürtaj olabilir mi ?

  + 15-18 yaş arasındakiler anne babalarının yazılı izni ile kürtaj olabilirler
  25 Eylül 18:25 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Bu hiç bir şekilde SGK kayıtlarına veya başka bir yerde kayde geçmeyecek olan bir işlem diye okumuştum doğru mu efendim ?
  25 Eylül 18:25 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 18 den gün almak yeterli bağımsız kürtaj için
  25 Eylül 18:25 - Op. Dr. Turgay Karakaya: sgk ya işlnmez
  25 Eylül 18:26 - Hamilelik belirtileri ve kürtaj fiyatları soruyor: Teşekkürler efendim tekrar irtibata geçeceğim
  25 Eylül 18:26 - Op. Dr. Turgay Karakaya: tamam

  YanıtlaSil
 3. 25 Eylül 17:14 - Gebelik testi soruyor: Merhaba Dr Pınar hanm dimi?
  25 Eylül 17:24 - Op. Dr. Turgay Karakaya: dr turgay ben
  25 Eylül 17:26 - Gebelik testi soruyor: Pınar diye kayıtlıydı internetten aldm numarayı hocam sizde kadın doğum uzmanısınız ?
  25 Eylül 17:28 - Op. Dr. Turgay Karakaya: evet
  25 Eylül 17:29 - Gebelik testi soruyor: Hocam şöyle bi sıkıntımız var kız arkadasmn adeti 6 gün kdr gecikmiş şupheleniyoruz bizde
  25 Eylül 17:29 - Op. Dr. Turgay Karakaya: test
  25 Eylül 17:30 - Gebelik testi soruyor: Ne yapabiliriz kurtaj 10.haftaya kadr yasalmış die okudm yarın test alcam eczaneden ama o testlerede guvenilmiyomuş
  25 Eylül 17:34 - Op. Dr. Turgay Karakaya: çift çizgi kesin
  25 Eylül 17:35 - Gebelik testi soruyor: Diğer belirtilerden hiçbiri yok kusma başdonmesi vs stresten fln bukadr gecikme olurmu hocam?
  25 Eylül 17:35 - Op. Dr. Turgay Karakaya: 4 günü geçmez
  25 Eylül 17:36 - Gebelik testi soruyor: Anladm hocam sağolun sizin muayenehane niz nerede?
  25 Eylül 17:36 - Op. Dr. Turgay Karakaya: zeytinburnu
  25 Eylül 17:37 - Gebelik testi soruyor: Tamamdır sağolun

  YanıtlaSil
 4. Kürtaj Nasıl Yapılır ?: İyi akşamlar hocam
  23 12 2015, 18:25 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  23 12 2015, 18:26 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Size şunu sorucaktım kanda gebelik
  23 12 2015, 18:26 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Ne kadar süre sonra çıkar
  23 12 2015, 18:27 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 10 dak
  23 12 2015, 18:27 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: İlişki üzerinden geçen 15gün yeterli midir
  23 12 2015, 18:28 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Benim 0,10çıktı
  23 12 2015, 18:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 20 gün
  23 12 2015, 18:29 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Hocam son bişey sorabilir miyim iç çamaşırım vardı yani onun üstünden hamile olunur mu benim çok midem bulanıyor normal mi
  23 12 2015, 18:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Olabilir ama %5
  23 12 2015, 18:32 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Ne yapmamı Önerirsiniz bi süre daha bekleyip kan testi mi yaptırıyım.adetlerim zaten düzensiz.
  23 12 2015, 18:33 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Panikledikçe daha da çok midem bulandı yardımcı olursanız sevinirim
  23 12 2015, 18:36 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 5 gün sonra gelin ultrasonla bakalım
  23 12 2015, 18:38 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Hocam ben Ankara'da yaşıyorum ve yarın işim için gelicem istanbula
  23 12 2015, 18:38 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: 5gün kalamıycam
  23 12 2015, 18:38 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Cuma akşamı dönücem
  23 12 2015, 18:38 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Cuma gelin isterseniz
  23 12 2015, 18:39 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Peki muayene ücretiniz ne kadar
  23 12 2015, 18:39 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Hocam
  23 12 2015, 18:39 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: ..
  23 12 2015, 18:39 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Tamam belli olur dimi hocam gebelik
  23 12 2015, 18:40 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet 17 gün olacak
  23 12 2015, 18:40 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Varsa tabi
  23 12 2015, 18:40 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Tamam
  23 12 2015, 18:40 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim ne yazalım
  23 12 2015, 18:41 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Perşembe 3ten sonra bir saate
  23 12 2015, 18:41 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Perşembe yani yarın 16.30
  23 12 2015, 18:41 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: Tamam hocam teşekkür ederim
  23 12 2015, 18:41 - Kürtaj Nasıl Yapılır ?: İyi akşamlar
  23 12 2015, 18:41 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok

  YanıtlaSil
 5. Mrb iyi günler 2016 kürtaj fiyatlarını ögreneblirmiyim
  7 03 2016, 14:04 - .: Eşim gebe tahmiini 4 haftalık eşimle berber aldırmaya karar verdik yardımcı olablirmisiniz
  7 03 2016, 14:11 - .: Öncelikle teşekkür edrim çekmeköye servisiniz varmıdır
  7 03 2016, 14:13 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır. Metrobüse yürüme mesafesindeyiz
  7 03 2016, 14:14 - .: Bilgileriniz için teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. Kürtaj fiyatlarınız nedir ? Gebeligin belirlenmesi için gereken kan testini yapıyor musunuz?
  15 03 2016, 15:43 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır ultrasonla karından bakıyoruz
  15 03 2016, 15:43 - .: Kesin bir sonuç veriyor mu kan testi gibi?
  15 03 2016, 15:44 - Jin op dr turgay karakaya: Adet gecikti ise evet
  15 03 2016, 15:44 - .: Ne kadar bi süre gecikmesi gerekiyor kesin
  15 03 2016, 15:45 - Jin op dr turgay karakaya: 1 hafta
  15 03 2016, 15:45 - .: En az bir hafta sonra test yaptırmak mi gerekiyor
  15 03 2016, 15:48 - .: Kan veya ultrason
  15 03 2016, 15:49 - .: Yada idraradan yapılan hamilelik testi güvenilir midir
  15 03 2016, 15:49 - Jin op dr turgay karakaya: Evet oda olur
  15 03 2016, 15:50 - .: Eczanelerden temin edilenlerden? ?
  15 03 2016, 15:51 - Jin op dr turgay karakaya: Evet 5 tl :)
  15 03 2016, 15:51 - .: Kesin sonuç veriyorsa gerçekten iyiymiş

  YanıtlaSil
 7. Adetmn ikinci gunu korunmasz iliskye girdm daha snra adetm cok az geldi ve kesildi iliskiden 22 gun sonra idrar testi yaptm negatf ckti ama kasklarm agryor goguslermde hassasyt var ara sra bulantlarmda var ne yapmam gerek
  15 07 2016, 14:05 - Jin op dr turgay karakaya: www.gebelikbelirtisi.com bunlarda varmı
  15 07 2016, 14:06 - .: Mide bulantm bas donmem
  15 07 2016, 14:06 - .: Kasklarmda agri siskinlk ve gogus hassasyeti var
  15 07 2016, 14:06 - .: Adetimede
  15 07 2016, 14:06 - .: 8 gun var
  15 07 2016, 14:06 - .: İdrar testm negatf ciki doktor bey kürtaj fiyatları ne kadar ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015