Kürtaj Sonrası Adet

Kürtaj sonrası adet
Kürtaj sonrası adet görmek , çocuk aldırdıktan sonra kaç gün içinde adet kanaması başlar , kürtaj sonrası cinsel ilişki için kaç gün beklemek gerekiyor , kürtaj sonrası kanama olurmu , bebek aldırdıktan sonra banyo kaç gün sonra yapılabilir , kürtaj sonrası hamilelik zor olur mu ? gibi sorular çok geliyor , ama en çokta 2014 kürtaj fiyatları soruluyor , isterseniz makale içinde sizi fazla dolaştırmadan kürtaj ücretlerinin İstanbul'da 2014 Haziran 20 itibarı ile ... liradan başlayıp hamilelik durumunuza göre yükselebileceğini zikredelim. Kürtaj sonrası adet görmeyi yeni bir çocuk yapabilme kapasitesi olarak görenlerde çok gerçekten , ama merak etmeyin Allah balmumu yakana balmummu , yağmumu yakana yağmumu verirmiş , kürtajdan sonra ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz. Kürtaj sonrası adetinizide yaklaşık 45 gün sonra göreceksiniz ve ondan sonrada 4 haftada bir yani ayda bir adet görmeye davam edeceksiniz , ilk adetin 15 gün kadar geç gelmesinin sebebi ise döllenme öncesi geçen 2 haftalık gebelik hazırlık döneminden kaynaklanıyor , yani geciken adetten yaklaşık 2 hafta sonra kürtaj olduğunuzda bir ay geciken adetiniz ve yaklaşık 2 haftada mevcut adet döneminizden eklendiğinde yeni adetiniz ortalama 6 hafta sonra başalayacağı sonucuna varabilirsiniz. Kürtaj fiyatları ve adet konusunda merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz , 0212 227 5519 sabit turktelekom hattımız ve 0532 221 3007 Turkcell cep telefonumuzu gece gündüz arayarak bilgi alabilirsiniz. Genelde ben hastalarla ilgilendiğim için telefonlara başasistanım Esra hanım bakıyor , yumuşak ses tonu ile sizi rahatlatacağına eminim. Bu arada kürtaj kararı aldıysanız ve hangi jinekolog kürtaj konusunda daha iyidir diye merak ediyorsanız google'a " en iyi kürtaj doktoru " diye yazın çıkan sonuçlara bakın , ... ilk sayfada göreceksiniz . Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya anlatıyor.

** Kürtaj sonrası adet Yorumları oku , Yorum Yaz , Soru Sor ( isimsiz yorum yazmak için " yorumlama biçimi " olarak " anonim " i seçin. )

Kürtaj fiyatları

İstanbul'da 2014 yılı haziran ayında kürtaj fiyatları hamilelik durumunuza göre değişiyor , birçok kürtaj merkezi muayenehanede ... haftadan başlayan ücretler söz konusu oluyor . Genellikle en erken gebelik olan 4 haftalık hamilelikte ... tl , 5 haftalıkta ... lira , 6 haftalık olursa ... lira , 7 haftalıkta ... lira diyerek .... tl ye kadar çıkabiliyor. Sıklıkla kürtaj öncesi muayene ve ultrason incelemeleri için ek bir ücret istenmiyor, ama siz yinede sorun ne olur ne olmaz derler.

Gebelik haftası hesaplama

Hamilelik haftası genellikle yanlış hesaplanır daima olan hamilelikten daha düşük haftada olduğu duşünülür , bunun en önemli sebebi ise cinsel ilişkiden önce geçen 2 haftalık rahim hazırlık döneminin hamilelik olarak sayılmaması diyebilirim. Herkes cinsel ilişkiyi gebeliğin başlangıcı olarak görüyor , bir bakıma Aristo mantığı ile duşunürseniz haklılar ama kazın ayağı öyle değil. Gebelik haftanızı son adet tarihinizin ilk gününden itibaren saymaya başlayınız.

** Kürtaj sonrası adet Yorumları oku , Yorum Yaz , Soru Sor ( isimsiz yorum yazmak için " yorumlama biçimi " olarak " anonim " i seçin. )

Kürtaj sonrası kanama

Kürtajdan sonra kanama artık pek rastlanan bir bulgu olmaktan çıktı diyebilirim , vakum küretaj öncesi dönemlerde rahim içi tamamen kazınarak kürtaj gerçekleştirildiği için bu travmatik yöntemden dolayı kürtaj sonrası kanama çok olurdu , hatta annenize veya teyzenize sorarsanız onlar size kendi kürtaj maceralarını ve yaşadıklarını anlatırlar , genelde çoluk çocuk sahibi olan kadınların çoğu en az 1 defa kürtaj olmuştur.

Kürtaj sonrası adet ne zaman görülür

Kürtaj sonrası adet yaklaşık olarak 45 gün içinde görülüyor. Bunun sebebide geciken 1 aylık adet ve içinde bulunduğunuz adet dönemininin toplamının yaklaşık 6 hafta etmesidir. Genellikle bayanlar endişe ediyorlar , adet gecikmesi olarak değerlendirip bazıları gebeliğn devam etmekte olduğunu bazıları ise yeniden gebe kaldığı kanaatına varabiliyorlar , ama merak etmeyin.

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Çocuk aldırdıktan sonra cinsel ilişki için acaba kaç gün beklemek gerekir , yaklaşık olarak 10 gün kadarlık bir cinsel pehriz iyi olacaktır , eğer bu süre içinde cinsel ilişkiye girilirse rahim içi enfeksiyon riski oluşabilir.

** Kürtaj sonrası adet Yorumları oku , Yorum Yaz , Soru Sor ( isimsiz yorum yazmak için " yorumlama biçimi " olarak " anonim " i seçin. )

Kürtaj sonrası ilk adet

Kürtajdan sonra ilk adet ne zaman başlayacak , yaklaşık 45 gün kadar sonra başlıyor , bunun sebebini ilk paragrafta izah etmiştik , pratik olarak şu şekilde hesaplayabilirsiniz , diyelimmi haziranın 15 inde adet olmanız gerekiyordu , olmadınız ve bir baktınız ki hamilesiniz , 20 haziranda kürtaj oldunuz , yaklaşık olarak ağustosun ilk haftası yeniden adet görmeye başlarsınız.

Kürtaj sonrası adet görememe

Evet eski yıllarda kürtaj sonrası adet görememe gibi bir sorun nadirde olsa oluyordu. O zamanlar vakum küretaj henüz yoktu ve küret ile kazıyarak travmatik bir şekilde kürtaj işlemi gerçekleştiriliyordu. Bu duurmda rahim içindeki endometrium tamamen alındığı için uterusun iki duvarı nadiren birbirine yapışıyorudu buna şinesi deniyordu. Ama bereket versin ki artık vakum küretajda rahim içini kazımaya gerek kalmadan sadece gebelik kesesi alınabiliyor ve artık böyle kürtaj yan etkileri ile karşılaşmıyoruz.

** Kürtaj sonrası adet Yorumları oku , Yorum Yaz , Soru Sor ( isimsiz yorum yazmak için " yorumlama biçimi " olarak " anonim " i seçin. )

Kürtaj sonrası adet gecikmesi nedenleri

Kürtajdan sonra adet gecikmesinin nedenlerini ayrıntılı olarak üst paragrafta bulabilirsiniz , kürtaj sonrası ilk adetin biraz geç başlaması dışından gerçek bir adet gecikmesi söz konusu değildir. Kürtaj sonrası ilk adet 45 gün gibi bir süre sonra başlar ama takip eden adetler yine beklenen zamanda her ay gelir.

Kürtaj sonrası adet düzensizliği

Kürtajın kendisi özel bir adet düzensizliğine yol açmaz , ama kürtaj sonrası ilk adetin biraz geç başlaması halk tarafınca bir adet düzensizliği gibi algılanabilir.

Kürtaj sonrası adet görme

Kürtaj sonrası adet görmeye yaklaşık 45 gün sonra başlayacaksınız , merak etmeyin bu çok normal bir durumdur. Kürtaj adet düzeninizi veya üreme kabiliyetinizi olumsuz etkilemez.

** Kürtaj sonrası adet Yorumları oku , Yorum Yaz , Soru Sor ( isimsiz yorum yazmak için " yorumlama biçimi " olarak " anonim " i seçin. )

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Muzuniyet cerrahpaşa tıp fak 1983 - nerdeyse 31 yıllık kürtaj tecrübesi konuşuyor.

0212 227 5519 - 0532 221 3007
Lütfen telefonla randevu alarak geliniz.

Yorumlar

 1. Doktor bey kürtaj sonrası adet gördüm ama normalde lması gerekenden 1 hafta sonra başladı , sonraki adetlerim düzene girdi , kürtaj sonrası hamile kalmak için kaç hafta beklemeliyim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba , kürtaj sonrası adet gördükten sonra her an gebe kalabilirsiniz. beklemenize gerek yok.

   Sil
 2. Hocam kürtaj sonrası adet görecwkmiyim, ben bir hata yaptım kürtaj sonrası 2 gün sonra cinsel ilişkiye girdim , kasıklarımda ağrı oldu, kanama olmadı , akıntıda yok. Acaba gebe kalmış olabilirmiyim meni içime aktı. 20 gün önce çocuk aldırmıştım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kürtaj sonrası cinsel ilişki olursa rahim içi enfeksiyon riski oluşabilir , tabi mutlaka olacak diye birşeyde yok , ama siz yinede kürtaj sonrası kontrole gelin, ultrasonla bir inceleyelim.

   Sil
 3. Dr. Turgay bey kürtajdan çok korkuyorum , canım acırmı , birde sadece bir kere cinsel ilişki yaşadım çok zor oldu , sanırım çok dar vajinam var , sadece baş kısmı girebildi ama gebe kaldım genede , kürtaj sonrası adet görmek istiyorum , düzensizlik olabilirmi , kürtaj sonrası cinsel ilişki için gebe kalmayı nasıl engellerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilk cinsel ilişki genelde biraz zor olur , ama sonradan problem olmayacaktır , kürtajdan sonra mutlaka bir doğum kontrol metodu uygulamalısınız , yoksa yeni bir hamilelik hemen olabilir

   Sil
 4. Hocam 20 gün önce size kürtaj yaptırdım , herşey çok iyi sadece kürtaj sonrası adet ne zaman olacağım ben , gerçi siz 40 gün falan demiştimiz ama yinede sormak istedim işte

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba kürtaj sonrası adet yaklaşık 40 - 45 gün kadar sonra başlıyor, merak etmeyin herşey yolunda , siz tekrar gebe kalmamaya gayret edin bu arada

   Sil
 5. Kürtaj: Merhabalar bisey sormak istiyodum rahatsiz ettim
  22 12 2015, 23:19 - Kürtaj: Test yaptm nefatf cikti ama 8 gundur adetim gecikti muayanenizde kan testi ya da ultrasonda hamilemiyim degilmiyim ogrenebliyomuyum
  22 12 2015, 23:24 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ultrasonla bakarız
  22 12 2015, 23:25 - Kürtaj: Hamileysem daha 2 haftalk olucak gorunurmiki
  22 12 2015, 23:25 - Kürtaj: Ve ucreti nedir
  22 12 2015, 23:41 - Kürtaj: Aksam saat kaca kadar aciksiniz
  22 12 2015, 23:46 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 18 e
  23 12 2015, 11:26 - Kürtaj: Burda ultrasn ucreti yazmiyo muayeene ucreti nedir

  YanıtlaSil
 6. Merhaba turgay bey Zor oldu ama imzalı kağıtı verecek,cumartesi işlemi yapabilir miyiz, kürtaj sonrası adet kaç gün sonra olur ?
  7 03 2016, 13:47 - .: Öğlen 12'de
  7 03 2016, 13:47 - .: Çok kavga çıktı çok keşke annesi bilmeseydi
  7 03 2016, 13:47 - .: Babası kesinlikle anlamasın dedi işlemden sonra gerçekten çok ağrısı olur mu
  7 03 2016, 13:48 - Jin op dr turgay karakaya: Pek olmaz.. adet görür gibi
  7 03 2016, 13:48 - Jin op dr turgay karakaya: Ctesi 12 ye isim ne yazalım
  7 03 2016, 13:48 - .: Sergen yazarsınız
  7 03 2016, 13:48 - .: Çok korkuyo şuan sakinleştirici vurulacak mı
  7 03 2016, 13:48 - Jin op dr turgay karakaya: Bayan ismi
  7 03 2016, 13:49 - .: İşlem sırasında lokal anestezi nasıl olacsk
  7 03 2016, 13:49 - .: H..
  7 03 2016, 13:49 - Jin op dr turgay karakaya: Ok yazdım
  7 03 2016, 13:49 - Jin op dr turgay karakaya: Yaşı?
  7 03 2016, 13:49 - .: 17
  7 03 2016, 13:49 - Jin op dr turgay karakaya: Ok
  7 03 2016, 13:49 - .: Konuşmuştuk sizinle
  7 03 2016, 13:49 - Jin op dr turgay karakaya: Her gece silerim konuşmaları
  7 03 2016, 13:50 - .: Hocam kendisini nasıl sakinleştiririm,oraya gelince eli ayağı titricek biraz fazla nazlı kendisi
  7 03 2016, 13:50 - Jin op dr turgay karakaya: Bayan Asistanlarım şevkat gösterir

  YanıtlaSil
 7. Kurtaj fiyati ne kadar oluyo kürtaj sonrası adet kaç gün sonra olur?
  16 03 2016, 23:06 - .: Hamileyken adet gorulurmu
  16 03 2016, 23:09 - Jin op dr turgay karakaya: Çok nadir
  16 03 2016, 23:10 - .: Hamileyken adet gorulurse kurtaj icin yine en son adet tarihimi hesaplaniyo
  16 03 2016, 23:11 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  16 03 2016, 23:11 - Jin op dr turgay karakaya: Ultrasonda fetüsün boyutuna göre
  16 03 2016, 23:11 - .: Him hamileyken adet gorulsede 10 ,haftadan sonra kurtaj olunmuyo yani
  16 03 2016, 23:23 - Jin op dr turgay karakaya: Hayır

  YanıtlaSil
 8. Liste fiyati alabilirmiyim kürtaj için
  16 07 2016, 13:11 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajbakirkoy.com/p/fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi-kurtaj.html?m=1
  16 07 2016, 13:14 - .: Doktor bey sizinle direkmi irtibattayim suan
  16 07 2016, 14:37 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  16 07 2016, 14:38 - .: Biraz utanc konusu ama
  16 07 2016, 14:39 - .: Zevk suyunun ic camasir ve pantalon uzerinden hamile birakma durumu varmidir
  16 07 2016, 14:39 - .: Ne olcude boyle bisey soz konusumu

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015