Kürtaj Fiyatları 3 temmuz 2019

Kürtaj fiyatları 2019 temmuz ay ortalarında İstanbul ve diğer büyük şehirlerde birçok kürtaj merkezi jinekolog muayenehanesinde ... liradan başlayarak hamilelik durumunuza göre artıyor. Çocuk aldırma ücretleri kürtaj yapan özel hastane ve tıp merkezilerinde jinekolog muayenehanelerine göre daha pahalı tutuyor , ek masraflarından kaynaklanıyor sanıyorum , zaten ..ve ... ... anlaşmalı oldukları için yapılan kürtaj işlemlerini ... işliyorlar ve kürtaj olarak .. hastaların pek hoşuna gitmediği için hastaların çoğu özel jinekolog muayenehanelerini tercih ediyorlar. Özel jinekologlarda sanırım Allah verirse el getirir, sel getirir, yel getiri diyorlar :) Gebelik sonlandırmada gerçektende en önemli unsurlardan biri gizliliktir , zira günümüzde facebook gibi sosyal ortamların artık herkesce bilinmesi ve kullanılması evlilik dışı istenmeyen gebeliklerde patlama yaşattı , artık nerdeyse kürtaj fiyatı sormak için arayanların %80 i bekar bayanlardan veya onların erkek arkadaşlarından oluşuyor , durum böyle oluncada kürtajda gizlilik inanılmaz önemli bir pozisyona yükseldi. Kürtaj konusunda hemen herkes hazırlıksız yakalanmış bir gebelikten dolayı acilen bir jinekolog bulma telaşı içindedir. Ama en kolayı google'a " en iyi kürtaj doktoru" diye yazarak arama yapmak bence , bu arada ... ilk sayfada göreceksiniz :) Kürtaj konularına geçmeden önce bize telefonla gece gündüz ulaşabileceğinizi belirtmek isterim

Kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları İstanbul ve Ankara'da 2019 yılı Temmuz ayı itibarı ile gebelik haftasına göre değişmekle beraber ... liaradan başlar demiştik , hamile olduğunuuzn farkına vardığınızda yaklaşık 4 haftalık gebesinizdir ve 4 hafta için İstanbul'da üç aşağı beş yukarı ... lira gibi kürtaj ücretleri söz konusu olur , 5 haftalıksa ... lira , 6 haftalıksa ... tl , 7 haftalık oldu isede ... lira gibi artan ücretlendirme skalası uygulanır. Kürtaj öncesi yapılması zorunlu olan jinekolojik muayene ve ultrason içinde ayrıca para almazlar genellikle.

Kürtaj yasası

Kürtaj kanunu 2019 yılında güncellenmekle beraber aslında 2013 yılında düzenlenmiştir, kürtaj yasasına göre:

1- İsteğe bağlı gebelik sonlandırma yani kürtaj için üst sınır 10 haftadır.
2- Reşit olmayan yani 18 yaşından gün almamış bayanlar kürtaj olmak için anne veya babalarından veya yasal velilerinden " kızımın kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinde imzalı bir kağıt getirmeleri gerekiyor.
3- Evli olan bayanlar eşlerinden " eşimin kürtaj olmasına izin veriyorum " şeklinden bir imzalı kağıt almaları veya eşleri ile beraber gelmeleri gerekiyor.
4- Bekar bayanlar 18 yaşındna gün almışlar ise kimseden izin almadan kürtaj olabilirler.

Kürtaj nedir ?

İstenmeyen gelebiliklerin cerrahi olarak sonlandırılmasına kürtaj denir , latince küretaj yani kazıma kelimesinden türetilmiş olsa bile günümüzde kazıma yöntemi ile kürtaj artık yapılmıyor , onun yerine rahim içine müdahale etmeden vakum küretaj ile gebelik sonlandırılıyor. Gebelik sonlandırma konusunda kürtaj dışında güvenli bir yöntem yoktur. Cytotec ( misoprostol ) veya RU 486 ( mifepristone ) gibi düşük ilaçları hayati tehlike yarattığından ülkemizde yasaklanmıştır.

Kürtaj yasağı

Kürtaj yasağı 10 haftayı geçen gebelikleri için tanımlanmış bir terimdir , kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar bebek aldırmak mümkün olmakla beraber 11 haftalık , 12 haftalık veya daha ileri zamanı geçmiş hamilelikler için kürtaj yasağı söz konusudur.

Kürtaj mağduru

Kürtaj yasal olarak jinekolog tarafınca yapılmalıdır , jinekolog dışında başka branştan bir doktorun veya doktor bile olmayan hemşire sağlık memuru gibi şahısların kürtaj yapması hem çok tehlikeli hemde yasal olarak ağır cezalar gerektiren yasaklar kapsamındadır . Maalesef doğu illerinde bu şekilde birçok kürtaj mağduru genç hanım çeşitli komplikasyonlarla hastanelerde günlerce tedavi görmek zorunda kalmaktadır.

Kürtaj yasaklandımı ?

Kürtaj konusu basında siyasette sık sık gündeme geldiği için bazı hastalar kürtajın yasaklanıp yasaklanmadığını merak etmeye başladılar ama kürtaj yasasına göre 10 haftadan önce jinekolog tarafınca kürtaj yapılması serbesttir ve yasak değildir.

** Kürtaj fiyatları yorumlarını oku , sende yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yapmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz.


Kürtaj fiyatları İzmir

İzmirde kürtaj fiyatları kaç paradır , gebelik sonlandırma maliyetleri nekadardır diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim İstanbul'daki birçok kürtaj merkezi muayenehanede uygulanmakta olan kürtaj fiyatları ile yaklaşık olarak aynı ücretlendirme sistemi devrededir. İzmirde kürtaj yapan yerler İstanbul'a göre çok daha azdır.

Kürtaj sonrası adet

Kürtaj sonrası adet görmek için kaç gün beklemek gerekir , kürtajdan sonra adet görememe veya düzensiz adet olabilirmi gibi soru soran hastalarımız oluyor. Kısaca vakum kürtaj uygulaması son derece soft bir gebelik sonlandırma metodu olduğu için kürtaj sonrası adet sorunu pek yaşanmaz ve yaklaşık 45 gün sonra yeniden düzenli bir şekilde adet görmeye başlarsınız.

Kürtaj sonrası hamilelik

Kürtaj sonrası hamilelik durumu ne olacak , acaba yeniden gebe kalabilirmiyim , kürtajdan sonra hamile kalmak zor olur mu gibi kaygılar çok yaşanıyor . Sanırım eski deönemlerden kazıma şeklinde yapılan kürtajlardan kalan hikayeler dilden gile günümüze kadar ulaşmış . Artık gebelik sonlandırmada vakum küretaj gibi komplikasyona pek yol açmayan risksiz yöntem uygulandığı için kürtaj sonrası hamile kalma sorunu yaşmazsınız , ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj videosu

Kürtaj videosu izlemek İstanbul'da 2019 yılında çok aranan istemlerden oldu hep , alakası olsun olmasın birçok kişi kürtaj videosu izlemeyi hep ilginç buldu , ülkemizde üretilmiş olmasa bile latin ülkelerinde çekilip youtube a yüklenen kürtaj videoları hep ilgi çekti , tabii biz tıbbi etik açısından ve hasta mahremiyeti açısından bu tip kürtaj videolarının internette yayınlanmasına karşıyız.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Kürtaj nasıl yapılır , nasıl oluyorda çocuk alınıyor sürekli sorarlar , işte size 2014 son sistem vakum küretajın nasıl yapıdığına dair madde madde safhalar :

1- Kadın hastalıkları muayenesi
2- Obstetrik ultrason incelemesi ile gebelik haftasının net olarak tespiti
3- Rahim girişinin lokal anestezik ilaçla uyuşturulması
4- Hegar bujisi ile collum uteri dilatasyonu
5- Karmen kanülünün collum uteriye konması
6- Vakum aparatının karmen kanülüne monte edilmesi
7- Vakum aparatı ile negatif basınç oluşturulması
8- Gebelik kesesinin dışarı alınması
9- Kürtaj sonrası ultrason incelemesi ile rahim içinde parça kalmadığından emin olmak.

** Kürtaj fiyatları yorumlarını oku , sende yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yapmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz.


Kürtaj fiyatları Tekirdağ

Tekirdağ'da kürtaj ücretleri İstanbul'a nazaran daha yüksek olarak seyrediyor , sanıyorum kürtaj yapan yerlerin az olmasından kaynaklanan bir durum bu. Yine Tekirdağ'dada gebelik haftası dikkate alınarak çocuk aldırma fiyatları hesaplanıyor.

Gebelik testi

Gebelik testi bir defa cinsel ilişkide bulunmuş bir kadının bile iyi bilmesi gereken bir konudur , özellikle 18 yaş ile 32 yaş arasında bayanların gebe kalma ihtimalleri zirve yapar. Bereket ki idrarda gebelik testi yapmak son derece kolay ve ucuzdur , herhangi bir eczaneden 5 tl ye bile gebelik testi alabilirsiniz. Tuvalette kendi başınıza bir damla idrarınızı kullanarak gebe olup olmadığınızı anlayabilirsiniz , testin haznesine idrar damlattıktan sonra 1 dakika kadar bekleyin çift çizgi çıkarsa kesin gebesinizdir , tek çizgi çıkarsa gebe olmadığınızı gösteriyor olabilir ama kesin değil, zira erken hamileliklerde gebelik hormonları hemen ,drar geçmeyebilir. Her gün bir kere yaparak test etmeye devam edin.

Kürtaj fiyatları Ankara

Kürtaj fiyatları Ankara'da Çankaya Tunus caddesi ve Kızılay civarındaki jinekologlarda yine aynı İstanbul Avrupa yakasında olduğu gibi gebelik haftasına göre hesaplanıyor , ve başlangıç ücreti olarak en düşük ... lira gibi bir fiyat karşınıza çıkar. Tabi bu fiyat bilirsiniz sadece 4 haftalık yani başlangıç şeklinde hamilelikler için geçerlidir.

Hamilelik belirtileri

Gebelik belirtileri nerdeyse Türk sinemasında bile efsane emareler olarak kayıtlara geçmiş durumdadır ve klasiktir artık , Sevgili Türkan Şoray sadece bir gecelik beraberlikte bile %100 ihtimalle gebe kalmıştır ve o gecenin sabahında ani baş dönmesi ve kusma ile ile kendini gösteren acil gebelik belirtileri ortaya çıkar , zaten birkaç dakika sonrada saçları uzamış hatta dişleri çıkmış en az 6 aylık boyutta bir bebek dünyaya getirir :)
Gerçek hayatta artık bu tip gebelik belirtileri nadiren rastlanıyor , biz isterseniz hamilelik belirtilerini sıralayalım ve daha anlaşılır kılalım , Allahın bildiği kuldan saklanmaz :

1- 3 günden fazla adet gecikmesi, ve adet görmeme durumu
2- Ciltte sıcaklık hissi , parlaklık
3- Vajinal şeffaf akıntı
4- Vajinal sıcaklık artışı
5- Cinsel islek artması
6- İştah değişikliği , aşerme
7- Bulantı , kusma
8- Başdönmesi , tansiyon düşmesi
9- Meme başlarında ve vajina girişinde renk koyulaşması
10- Kilo artışı sık görülür ama her bayanda kural değildir , Allahtan sıska , ne yapsın muska.
12- Kasıklarda ayrışma ağrısı
13- Bel ağrısı

** Kürtaj fiyatları yorumlarını oku , sende yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yapmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz.


Kürtaj fiyatları 2019

İstanbul'da 2019 yılı kürtaj fiyatları diğer illerede örnek teşkil edecek şekilde gebelik haftası dikkate alınarak hesaplanıyor , mesela en erken gebelik durumu olarak kabul edilen 4 haftalık bir hamileliğiniz varsa İstanbul Avrupa yakasında birçok kürtaj merkezi özel jinekolog muayenehanesinde yaklaşık olaraj ... lira ücretle çocuk aldırabilirsiniz. Ama hamilelik süreciniz 5 haftaya çıkmış ise bu seferde yaklaşık ... lira giib kürtaj maliyeti ile karşılaşırsınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2014 yılında İstanbul'da flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı Türkiyede en uygun ücretlerden hesaplanmaktadır , Avrupa yakasında genellikle .... liaradan başlayıp en fazla ..... tl ye kadar çıkabilmektedir. Bunun yanında çok daha yüksek kızlık zarı dikimi fiyatı söyleyen jinekologlarda yok değildir , ama kırk yılın başında bir kızlık zarı diken jinekoloğada sonuç garantisi açısından ne derece güvenilir bilinmez.

Kürtaj fiyatları Adana

Adana'da kürtaj fiyatları İstanbul gibi merkezi illerden az daha yüksektir , bunun sebebi Çukurovada insanların jinekolog yönünden fazla seçenekleri olmaması olabilir. Kürtaj fiyatlarının hesaplanma metodu yine İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi gebelik sürecine dayandırılmıştır.

Kürtaj yapan yerler

İstanbul'da kürtaj yapan yerler , kürtaj yapan hastaneler , kürtaj yapan doktorlar 2019 yılında ve bence 2020 tede devam etmek üzere artık nerdeyse yol tarifi kadar çok sorulur oldu. Herkesin farklı yorumları ve tavsiyeleri olabilir ama kürtaj konusunda en kaliteli hizmet ve en uygun kürtaj fiyatları için eski dostunuz google'a güvenebilirsiniz , açın google'ı ve yazın " en iyi kürtaj doktoru " diye çıkan liste en adaletli sıralama olacaktır , bu arada ... ilk sayfada bulacaksınız :)

Kürtaj fiyatları Bursa

Kürtaj ücretleri Bursa'da Ankara ve Adana gibi İstanbul'un hafifi üzerinde ücretlendirme seviyelerinde bulunmaktadır . Bursa'dan birçok hasta kürtaj olmak için İstanbul'a geliyor , sanıyorum evlilik dışı kürtaj vakaları yaşadıkları şehirde çocuk aldırmak istemiyorlar, gizlilik açısından.

Kürtaj yapan en iyi doktor

İnsan beklemediği bir zaman diliminde gebelik yaşarsa bir an ne yapacağını bilemez , evli değilseniz kimseye danışamazsınız , soramazsınız ve tek çare İnternet izerindne araştırma yaparak en kaliteli jinekolog hizmetini en yugun fiyata bulmaya çalışmaktır , acaba kürtaj konusunda en iyi jinekologlar kimlerdir , hemen google'ı açın ve yazın " en iyi kürtaj doktoru " diye , sonuçları okuyun , ... ilk sayfada göreceksiniz.

** Kürtaj fiyatları yorumlarını oku , sende yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yapmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz.


Kürtaj fiyatları İstanbul

İstanbul'da kürtaj fiyatları 2019 yılı ve takip edecek olan 2020 yılındada ülkenin diğer illeri açısından referans olmaya devam edecektir. Bunun sebebi sanıyorum Türkiye'deki toplam jinekolglarının nerdeyse %40'ının İstanbul'da yaşıyor olmasıdır. Genel olarak kürtaj fiyatları hamilelik sürecinizin ulaştığı noktaya bakılarak hesaplanıyor , Avrupa yakasında ve Anadolu yakasında birçok kürtaj merkezi muayenehanede 4 haftalıksa ... lira , 5 haftalıksa ... tl gibi basamak basamak çıkan ücretler uygulanıyor. Kürtaj öncesi yapılanlar için genellikle ek bir ücret istenmiyor.

Kürtaj yapan hastaneler İstanbul

İstanbul'da kürtaj yapan hastaneler , yani özel hastanelerin hangilerinin kürtaj yapmayı kabul ettiğini kestirmek zordur , genellikle sahipleri islami bir cemaata mensup veya yakın olan hastaneler kürtaj yapmıyorlar , ama diğerleri yapıyor. Bu arada nerdeyse tüm .. ve ... anlaşmalı olduğunu göz önüne alırsak .. kayıtlarına geçme açısından bekar bayanların bu tip kürtaj yapan yerler yerine özel jinekolog muayenehanelerini tercih etmeleri daha mantıklı olacaktır.

Kürtaj fiyatları ekşi

Ekşi sözlük forum sayfalarında kürtaj olmuş veya olmayı planlayanların yanında eşi veya sevgilisi kürtaj olan erkeklerde birçok fikir ve görüşlerini paylaşıyorlar , ama benim dikkatimi çeken güncel uygulamalar yerine abartılı yorumlarla yapılan işlemleri çok pahalı gösteriyor olmalarıdır.

Kürtaj fiyatları Mersin

Mersin Çukurovanın Akdenize açıkan kapısı ve cennet gibi plajlarıyla ünlü , dolayısı ile yaz aylarında sıcaklarda cinselliğinde dozu arttığı yaz gecelerinde hamile kalan birçok bayan Mersinde kürtaj yapan jinekologları ararlar , bu arada yaz aylarında Mersin'de kürtaj fiyatları nerede ise olması gereken ücretlerin iki katına çıkar aman dikkat.

Kürtaj izle

Kürtaj izlemek , kürtaj videosu seyrekmek , indirmek veya yayınlamak konusunda birçok arama yapılıyor ve sadece kürtaj olmak isteyen bayanlar değil konu ile hiç alakası olmayan şahıslarda sırf kişisel meraklarını gidermek için bu tip kürtaj videolarını izlemek istiyorlar. Biz tıbbi etik ve hasta gizlilik ilkeleri açısından kürtaj izletmek amaçlı videoların internette paylaşımına şiddetle karşıyız.

** Kürtaj fiyatları yorumlarını oku , sende yorum yaz , soru sor ( isimsiz yorum yapmak için "yorumlama biçimi" olarak "anonim" i seçiniz.


Kürtaj fiyatları kadınlar kulübü

Kadınlar kulübü kürtaj fiyatları ve birçok jinekolojik problemin konuşulduğu ve paylaşım yapıldığı bir mecradır , kadınlar kulübü forumunda kürtaj olan , olmak isteyen ve kürtajla uzaktan yakından hiç alakası olmayan birçok kişi yorumlar yazmakta ve görüş bildirmektedir , sanıyorum ilginç bulunmak için kürtaj fiyatları olduğundan biraz daha pahalı olarak lanse ediliyor.

Cvp kürtaj fiyatları nedir forum

İstanbul'da cvp kürtaj fiyatları nedir forum ortamlarında çeşitli bilgi paylaşımı yapılarak , kim kaça kürtaj olmuş , hangi mevsimde kürtaj fiyatları ne kadar yükseliyor , kürtaj yapan en iyi doktorlar kimlerdir , vakum küretaj nasıl yapılır tartışılıyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları