Kürtaj Fiyatları 2019

İstanbul'da kürtaj fiyatları 2020 yılında nasıl olacak , şu anda 2019 yılı sonbahar aylarında kürtaj ücretleri nedir , neye göre fiyat verilir , kürtaj öncesi muayene çocuk aldırma ücretlerine dahilmidir , kürtaj sonrası yapılan kontrol muayenelerinde ayrıca ücret alınır mı , vakum kürtaj nedir , kürtaj sonrası kanama olur mu , kürtaj sonrası cinsel ilişki kaç gün sonra olmalıdır , kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırılır ? kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır ?  gibi aklınıza gelebilecek tüm soruları bu yazımızda cavaplıyoruz.

Kürtaj fiyatları


2019 yılında ve sanıyorum 2020 yılındada İstanbul'da kürtaj fiyatları gebelik haftasına bakılarak hesaplanacaktır. Özellikle avrupa yakasında ve hatta Anadolu yakasındada örnek vermek gerekirse en erken gebelik olarak adlandırılan 4 haftalık hamilelik durumlarında kürtaj fiyatları yaklaşık ... tl , 5 haftalık ise ... tl , 6 haftalık olursada ... tl civarına denk düşmektedir. Kürtaj yapılan yerlerde kürtaj öncesi yapılan muayene ve ultrason için ve kürtaj sonrası kontrol muayeneleri için ayrıca ücret genellikle alınmamaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?


Özellikli son 30 yılda popüler olan ve gebelik sonlandırmada büyük kolaylık sağlayan , halen dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile en güvenli ve en risksiz çocuk aldırma metodu olarak bilinen vakum kürtaj tamamen negatif basınçla gebelik kesesinin dışarı alınmasına dayanmaktadır , eski sistemlerde olduğu gibi rahim içine herhangi bir tıbbi cihaz sokulmamaktadır. Vakum kürtaj yaklaşık 10 dakiada biter ve sonrasında bir ultrason daha yapılır , böylece rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.

Kürtaj sonrası hamilelik


Eski sistem kazıma yöntemli kürtajlarda en korkulan nadir komplikasyon sineşi yani rahim içi yapışıklıklar idi ve bu durumda hastanın yeniden gebe kalması zorlaşırdı , ama vakum kürtajda rahim içi kazıma olmadığı için kürtaj sonrası hamile kalma problemi yaşanmaz. Yani merak etmeyin kürtajdan sonra ne zaman isterseniz yeniden gebe kalabilirsiniz.

Kürtaj sonrası kanama ve ağrı


Vakum kürtajda rahim içi kazıma olmadığı için kürtaj işelmi bitince masadan kalkarak yürüyüp gidebilirsiniz , kürtaj sonrası ağrı ve kanama şikayeti pek olmaz , hatta aynı gün işinize gücünüze devam edebilirsiniz. Hafif bir ağrı olabilir 1 gün içinde geçer , ayrıca adet kanaması kadar hafif bir kanama olabilir hepsi o.

Hamilelik belirtileri


Gelişen sosyal hayat ve kadının çalışma hayatında gerçek anlamda yeralması gibi durumlar gebelik belirtilerini bile değiştirebiliyor , eski Türk filmlerinde Türkan Şoray , Hülya Avşar gibi Aktristlerin cinsel ilişki sabahında baş dönmesi , baygınlık , bulantı kusma gibi akut gebelik bulguları sadece filmelerde kaldı , artık yaşam koşturmasında bu tip bulguları hissetmezsiniz bile. Ama biz yinede gebelik belirtilerini listeleyelim aklınızda bulunsun :

1- Adet gecikmesi
2- Göğüslerde şişlik , dokgunluk , hafif ağrı
3- Vajinal şeffaf akıntı , sıcaklık hissi
4- Ter basmaları ve sıcak tlerans azalması
5- Bulantı kusma , baş dönmesi , tansiyon düşmesi
6- Kasıklarda ayrışma ağrısı
7- Cinsel istek artması
8 - Aşerme

Hamilelik testleri


Cinsel aktivitesi olan her bayanın gebelik testlerinden haberdar olmasında fayda var , özellikle idrarda yapılan gebelik testi son derece kolay uygulanır bir testtir . Herhangi bir eczaneden 10 tl gibi bir fiyata kolaylıkla bulabileceğiniz gebelik testinin üzerine birkaç damla idrar damlattığınızda çift çizgi çıkarsa kesin hamilesiniz , ama tek çizgi çıkarsa ya gebe değilsiniz , yada test yapmak için erken davrandınız , gebelik hormonları henüz idrara geçmemiş olabilir.
Kanda gebelik testi nadiren ihtiyaç duyulan bir testtir , Beta HCG testide denen gebelik testi edet gününüze 3 gün kala bile sonuç verebilir.

Kürtaj yasak mı ?


Basında ve siyasi arenada kürtaj okadar sık gündeme geliyor ki , halk arasındada kürtaj yasakmı değilmi hep bir muamma olarak kaldı , şu anda kürtaj yasak değildir , 2014 kürtaj yasasına göre 10 hafta dahil kürtaj yapılabiliyor , ama 10 haftadan sonra gerçekten kürtaj yasak . Yani 11 haftalık , 12 haftalık ve daha ileri gebelikler için kürtaj yasağı tanıumlanmıştır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları