Kürtaj sonrası cinsel ilişki

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize hergün birçok hasta kürtaj veya kızlık zarı dikimi için başvuruyor, birçoğuda telefonla danışıyor ve randevu alıyor, özellikle 2019 kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu ,  kürtaj sonrası cinsel ilişki ve kızlık zarı dikimi ücretleri hakkında sualler geliyor. Bize kürtaj olan her hastayı kürtaj sonrası nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda dikkatlice bilgilendiriyoruz ama sanıyorum ilk defa çocuk aldıran bayanlar olayın heyecanı ile öğütlerimizi unutuyor ve kürtaj sonrası cinsel ilişkiye kaç gün sonra girilir, hemen birkaç gün içinde ilişkiye girersem herhangi bir sakıncası olurmu diye tekrardan sorular soruyorlar, kürtajdan sonra ilk 10 gün cinsel temasa geçilmesi sakıncalıdır, peki girerseniz ne olur? Büyük ihtimalle bir sorun olmayacaktır ama rahim içi enfeksiyon başlama riski artacaktır. O yüzden bebek aldırdıktan sonra sabırlı olmak ve 10 gün beklemek çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda kürtaj sonrası cinsel ilişkinin ne şekilde ve en erken nasıl olacağını anlatmak dışında, kürtajın ne olduğunu açıklayan tanımsal bilgiler, kürtajın nasıl yapıldığı, vakumlu kürtajın ne olduğu, İstanbul'da 2019 kürtaj fiyatlarının kaç para olacağı, kürtaj sonrası kanama ve adet gecikmesi sebepleri, kürtaj sonrası hamilelikle ilgili kısa bilgiler, İstanbul Bakırköy'de kızlık zarı dikimi fiyatının ne kadar olduğu, yine vajina daraltma ameliyatı fiyatları ve labioplasti ameliyatı fiyatları gibi konularada dalıyoruz.

Kürtaj sonrası dönem ve himenoplasti ameliyatları hakkında merak ettiklerinizi bize telefon ederek sorabilirsiniz, ama hocam ben telefon edecek ortamda değilim, konu gizli olduğu için WhatsApp'tan yazıyorumda diyebilirsiniz, Bakırköy'deki muayenehanemiz yoğun olduğu için mesajlarınıza biraz geç cevap verebilirim lütfen küsmeyin.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havaalanına 10 dakika gibi çok yakın mesafededir, dolayısıyla uzak illerden veya yabancı ülkelerden uçakla gelip yarım saatte kürtaj veya zar dikimi gibi işlemlerini yaptırıp yine aynı gün uçakla memleketlerine geri dönen çok hastamız oluyor, sizde uzaklardaysanız bu formülü uygulayın.

Kürtaj

İstanbul'dan ve diğer illerden birçok hasta bizi arayarak kürtaj hakkında çeşitli sorular soruyor, bunlatir arasında kürtaj nedir gibi işi çok daha temele götürenlerde yok değil, latince kökenli olan kürtaj kelimesi aslında kazımak anlamına işaret eder ve sadece jinekolojide değil diğer cerrahi tıp branşlarındada dokuları kazımak yani kürete etmek olarak çok kullanılır, kadın hastalıklarında ise gebeliği sonlandırmak yani çocuk aldırmak anlamına haizdir. 2016 yılı için konuşacak olursak günümüzde vakum ile kürtaj yapılır, küretle kazıyarak kürtaj yapılmamaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kürtaj nasıl yapılır diye sual eden genç bayan oldukça fazla, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı metod olan vakum kürtaj yönteminin nasıl yapıldığını didaktik olarak maddeler halinde sıralayalım :
1- Hasta kabul ve obstetrik ultrasonla hamilelik haftası tayini,
2- Rahim girişi portionun lokal anestezi ile uyuşturulması,
3- Karmen kanülünün kanala yerleşimi,
4- Vakumun kanüle takılması,
5- Negatif basınç uygulanarak gebelik kesesinin dışarı alınması,
6- Kürtaj sonlandığı zaman ultrasonla rahim boşluğunun incelenmesi ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunması.

Vakum kürtaj nedir ?

2016 yılı göz önüne alındığında istenmeyen hamileliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı ve sorunsuz metod vakum kürtaj yöntemidir. Yaklaşık 10 dakika süren operasyında rahim içi kazıma olmadığı için hem hasta acı çekmez , hemde kürtaj sonrası kanama veya ağrı gibi şikayetler pek rastanmaz. Vakum kürtajda üreme kabiliyeti yada doğurganlık kapasitesi azalmaz. Vakum kürtajın teknik olarak nasıl olduğunu bir üst paragtafta zikrettik.

Kürtaj fiyatları 2019

2019 yılına ramak kala Bakırköy İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır diye merak ediyorsanız, öncelikle hamilelik haftanızı sormam gerekir, zira ülkemizde çocuk aldırma ücretleri geleneksel olarak hamilelik haftasına göre şekillendirilir. 10 haftayı geçirmemek şartı ile ne zaman isterseniz kürtajla bebek aldırabilirsiniz, son regl tarihinizden itibaren saydığınızda hamilelik haftası ortaya çıkacaktır ve kürtaj maliyetinizde üç aşağı beş yukarı ona göre belirlenecektir, İstanbul Avrupa yakadında en ucuz kürtaj fiyatı genellikle adet gecikmesi yeni ortaya çıkan erken gebeliklerde söz konusu olacaktır. Hamilelik haftanız artarsada cebinizden çıkacak kürtaj parası artacaktır.

Kürtaj sonrası kanama

İlk kez çocuk aldıracak bayanlar için kürtaj sonrası kanama gibi endişeler sıklıkla kafayı kurcalayabilir, eski sistem kazıma şeklinde kürtaj yapıyor olsaydık endişelerinizde haklı olduğunuzu söyleyebilirdik ama vakum kürtajda sonradan kanama nadirdir.

Kürtaj sonrası hamilelik

Bazı hanımlar sanıyorum kürtajla birlikte rahmin ve tüm üreme organlarının sökülüp atıldığını zannediyor ve kürtaj sonrası hamilelik konusunda problem yaşayacaklarını düşünüyorlar, ama işin aslı o şekilde değil, günümüzde uygulamakta olduğumuz vakum kürtaj tekniğinde rahim içi kazıma yapılmadan sadece negatif basınç ile hamilelik kesesi sıvı halde dışarı alınıyor ve üreme kabiliyetiniz veya doğurganlığınız azalmıyor.

Kürtaj sonrası adet gecikmesi

Kürtajda yapılan işlem farklı bir bakış açısı ile değerlendirildiğinde gebelikle kesilen adet kanamalarının yeniden devamını sağlamak olarak gözlemlenebilir, bu durumda yarım kalan adet döneminin kalanı ve yeni adet ayınıda eklediğinizde kürtaj sonrası adet gecikmesi ile karşılaşmanızın normal fizyolojik bir süreç olduğunu anlarsınız. Yaklaşık olarak 6 hafta sonra adet kanaması ortaya çıkar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul Bakırköy'de nerdeyse 25 senedir himenoplasti amrliyatı yapıyorum, bu süreçte zar diktirme konusunda sürekli bir talep artışı gözlemledik, 2019 yılına bikaç ay kala telefonla ve WhatsApp'tan bize ulaşan birçok genç kadın kızlık zarı dikimi fiyatının ne kadar olduğunu soruyor ve bekaret konudunda detaylı bilgi alıyor

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Gerek genç hanımlarda gerekse doğum yapmış orta yaşlı bayanlarda vajinada genişleme, bollaşma hissi, cinsel ilişkide vajinaya hava kaçması ve vajinal gaz çıkışı gibi sebeplerle vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı yaptırıyor, cerrahi metodla istenilen darlığa göre ayarlanabilen vajinal açıklık seks kalitesine inanılmaz katkı sağlayabiliyor. Yaklaşık 1 saat süren daraltma işleminden sonra ilk 1 ay cinsel ilişki yasaklanır. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2019 yılı için İstanbul'da üç aşağı beş yukarı ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Bayanlarda dış genital görünüm bozuklukları, özellikle küçük dudakların büyük dudaklar arasından aşağı yönde sarkması ciddi oranda özgüven kaybı ve cinsel ilişki performans kayıplarına sebep olabilir. Bereket versinli İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde gelmekte olan 2016 yılı öncesindeki 25 senedir labioplasti ameliyatı dediğimiz küçük dudakların ufaltılması operasyonunu gerçekleştiriyoruz, bu operasyondan sonra küçük parçalı bikini bile giyseniz fazlalık hissedilmeyecektir. İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları fiyatı ortalama ....tl civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı

Gizli kürtaj

Kürtaj nasıl yapılır ?