Kürtaj sonrası cinsel ilişki

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize hergün birçok hasta kürtaj veya kızlık zarı dikimi için başvuruyor, birçoğuda telefonla danışıyor ve randevu alıyor, özellikle 2016 kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğu ,  kürtaj sonrası cinsel ilişki ve kızlık zarı dikimi ücretleri hakkında sualler geliyor. Bize kürtaj olan her hastayı kürtaj sonrası nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda dikkatlice bilgilendiriyoruz ama sanıyorum ilk defa çocuk aldıran bayanlar olayın heyecanı ile öğütlerimizi unutuyor ve kürtaj sonrası cinsel ilişkiye kaç gün sonra girilir, hemen birkaç gün içinde ilişkiye girersem herhangi bir sakıncası olurmu diye tekrardan sorular soruyorlar, kürtajdan sonra ilk 10 gün cinsel temasa geçilmesi sakıncalıdır, peki girerseniz ne olur? Büyük ihtimalle bir sorun olmayacaktır ama rahim içi enfeksiyon başlama riski artacaktır. O yüzden bebek aldırdıktan sonra sabırlı olmak ve 10 gün beklemek çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu yazımızda kürtaj sonrası cinsel ilişkinin ne şekilde ve en erken nasıl olacağını anlatmak dışında, kürtajın ne olduğunu açıklayan tanımsal bilgiler, kürtajın nasıl yapıldığı, vakumlu kürtajın ne olduğu, İstanbul'da 2016 kürtaj fiyatlarının kaç para olacağı, kürtaj sonrası kanama ve adet gecikmesi sebepleri, kürtaj sonrası hamilelikle ilgili kısa bilgiler, İstanbul Bakırköy'de kızlık zarı dikimi fiyatının ne kadar olduğu, yine vajina daraltma ameliyatı fiyatları ve labioplasti ameliyatı fiyatları gibi konularada dalıyoruz.

Kürtaj sonrası dönem ve himenoplasti ameliyatları hakkında merak ettiklerinizi bize telefon ederek sorabilirsiniz, ama hocam ben telefon edecek ortamda değilim, konu gizli olduğu için WhatsApp'tan yazıyorumda diyebilirsiniz, Bakırköy'deki muayenehanemiz yoğun olduğu için mesajlarınıza biraz geç cevap verebilirim lütfen küsmeyin.

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemiz Atatürk havaalanına 10 dakika gibi çok yakın mesafededir, dolayısıyla uzak illerden veya yabancı ülkelerden uçakla gelip yarım saatte kürtaj veya zar dikimi gibi işlemlerini yaptırıp yine aynı gün uçakla memleketlerine geri dönen çok hastamız oluyor, sizde uzaklardaysanız bu formülü uygulayın.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli Cad no 9 Bakırköy İstanbul
( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlık karşı yukarısı )
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Metrobüs : İncirli durağında inip Kaymakamlığa doğru yürüyün,
Vapur: Bakırköy iskelesinde inip kaymakamlık üzerinden yürüyün,
Uçak: Atatürk havalimanında inip taksi ile 10 dakikada gelin,
Şehirlerarası otobüs: Esenler otogarından yeraltı metrosu ile 10 dakikada İncirli durağına gelin ve Kaymakamlığa doğru yürüyün.
www.facebook.com/kurtajfiyatlari Bu yazıyı face'te paylaş.
www.twitter.com/jinekologdr Bu yazıyı twitter'da paylaş.
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com
Skype : Drturgaykarakaya

Kürtaj

İstanbul'dan ve diğer illerden birçok hasta bizi arayarak kürtaj hakkında çeşitli sorular soruyor, bunlatir arasında kürtaj nedir gibi işi çok daha temele götürenlerde yok değil, latince kökenli olan kürtaj kelimesi aslında kazımak anlamına işaret eder ve sadece jinekolojide değil diğer cerrahi tıp branşlarındada dokuları kazımak yani kürete etmek olarak çok kullanılır, kadın hastalıklarında ise gebeliği sonlandırmak yani çocuk aldırmak anlamına haizdir. 2016 yılı için konuşacak olursak günümüzde vakum ile kürtaj yapılır, küretle kazıyarak kürtaj yapılmamaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır ?

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kürtaj nasıl yapılır diye sual eden genç bayan oldukça fazla, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı metod olan vakum kürtaj yönteminin nasıl yapıldığını didaktik olarak maddeler halinde sıralayalım :
1- Hasta kabul ve obstetrik ultrasonla hamilelik haftası tayini,
2- Rahim girişi portionun lokal anestezi ile uyuşturulması,
3- Karmen kanülünün kanala yerleşimi,
4- Vakumun kanüle takılması,
5- Negatif basınç uygulanarak gebelik kesesinin dışarı alınması,
6- Kürtaj sonlandığı zaman ultrasonla rahim boşluğunun incelenmesi ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunması.

Vakum kürtaj nedir ?

2016 yılı göz önüne alındığında istenmeyen hamileliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı ve sorunsuz metod vakum kürtaj yöntemidir. Yaklaşık 10 dakika süren operasyında rahim içi kazıma olmadığı için hem hasta acı çekmez , hemde kürtaj sonrası kanama veya ağrı gibi şikayetler pek rastanmaz. Vakum kürtajda üreme kabiliyeti yada doğurganlık kapasitesi azalmaz. Vakum kürtajın teknik olarak nasıl olduğunu bir üst paragtafta zikrettik.

Kürtaj fiyatları 2016

2016 yılına ramak kala Bakırköy İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır diye merak ediyorsanız, öncelikle hamilelik haftanızı sormam gerekir, zira ülkemizde çocuk aldırma ücretleri geleneksel olarak hamilelik haftasına göre şekillendirilir. 10 haftayı geçirmemek şartı ile ne zaman isterseniz kürtajla bebek aldırabilirsiniz, son regl tarihinizden itibaren saydığınızda hamilelik haftası ortaya çıkacaktır ve kürtaj maliyetinizde üç aşağı beş yukarı ona göre belirlenecektir, İstanbul Avrupa yakadında en ucuz kürtaj fiyatı genellikle adet gecikmesi yeni ortaya çıkan erken gebeliklerde söz konusu olacaktır. Hamilelik haftanız artarsada cebinizden çıkacak kürtaj parası artacaktır.

Kürtaj sonrası kanama

İlk kez çocuk aldıracak bayanlar için kürtaj sonrası kanama gibi endişeler sıklıkla kafayı kurcalayabilir, eski sistem kazıma şeklinde kürtaj yapıyor olsaydık endişelerinizde haklı olduğunuzu söyleyebilirdik ama vakum kürtajda sonradan kanama nadirdir.

Kürtaj sonrası hamilelik

Bazı hanımlar sanıyorum kürtajla birlikte rahmin ve tüm üreme organlarının sökülüp atıldığını zannediyor ve kürtaj sonrası hamilelik konusunda problem yaşayacaklarını düşünüyorlar, ama işin aslı o şekilde değil, günümüzde uygulamakta olduğumuz vakum kürtaj tekniğinde rahim içi kazıma yapılmadan sadece negatif basınç ile hamilelik kesesi sıvı halde dışarı alınıyor ve üreme kabiliyetiniz veya doğurganlığınız azalmıyor.

Kürtaj sonrası adet gecikmesi

Kürtajda yapılan işlem farklı bir bakış açısı ile değerlendirildiğinde gebelikle kesilen adet kanamalarının yeniden devamını sağlamak olarak gözlemlenebilir, bu durumda yarım kalan adet döneminin kalanı ve yeni adet ayınıda eklediğinizde kürtaj sonrası adet gecikmesi ile karşılaşmanızın normal fizyolojik bir süreç olduğunu anlarsınız. Yaklaşık olarak 6 hafta sonra adet kanaması ortaya çıkar.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul Bakırköy'de nerdeyse 25 senedir himenoplasti amrliyatı yapıyorum, bu süreçte zar diktirme konusunda sürekli bir talep artışı gözlemledik, 2016 yılına bikaç ay kala telefonla ve WhatsApp'tan bize ulaşan birçok genç kadın kızlık zarı dikimi fiyatının ne kadar olduğunu soruyor ve bekaret konudunda detaylı bilgi alıyor

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Gerek genç hanımlarda gerekse doğum yapmış orta yaşlı bayanlarda vajinada genişleme, bollaşma hissi, cinsel ilişkide vajinaya hava kaçması ve vajinal gaz çıkışı gibi sebeplerle vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı yaptırıyor, cerrahi metodla istenilen darlığa göre ayarlanabilen vajinal açıklık seks kalitesine inanılmaz katkı sağlayabiliyor. Yaklaşık 1 saat süren daraltma işleminden sonra ilk 1 ay cinsel ilişki yasaklanır. Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2016 yılı için İstanbul'da üç aşağı beş yukarı ....tl civarıdır.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Bayanlarda dış genital görünüm bozuklukları, özellikle küçük dudakların büyük dudaklar arasından aşağı yönde sarkması ciddi oranda özgüven kaybı ve cinsel ilişki performans kayıplarına sebep olabilir. Bereket versinli İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizde gelmekte olan 2016 yılı öncesindeki 25 senedir labioplasti ameliyatı dediğimiz küçük dudakların ufaltılması operasyonunu gerçekleştiriyoruz, bu operasyondan sonra küçük parçalı bikini bile giyseniz fazlalık hissedilmeyecektir. İstanbul'da labioplasti ameliyatı fiyatları fiyatı ortalama ....tl civarıdır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve doğum uzmanı
İncirli Cad no 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp

Yorumlar

 1. Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam sizi bu saate rahatsız ediyorum internette buldum numaranizi ben 4 aylik evliyim dun 6 haftalik bebegimi kurtaj oldum ve suanda uyku uyuyamiyorum cok uzgunum vebuyuklerimiz ilk kurtajin birdaha bebek getirmeyecegini söylediler ben napicam.bilmiyorum hemen bebek istiyorum ne olur bana aciklama yapin lutfen yaninizada gelcem böyle birşey varmi
  30 09 2015, 08:23 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kürtaj doğurganlığınızı azaltmaz
  30 09 2015, 12:36 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: ilk bebekti yeni evliydim hocam
  30 09 2015, 12:40 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Sorun olmaz
  30 09 2015, 12:40 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam nezaman hamile kabilirim bide ilk kurtaj olup cocugu olan.hastaniz oldumu
  30 09 2015, 12:41 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Binlerce
  30 09 2015, 12:43 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: sagolun hocam
  30 09 2015, 12:43 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: nezaman kalabilirim
  30 09 2015, 12:44 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Hemen
  30 09 2015, 12:45 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: gercektenmi hocam
  30 09 2015, 12:46 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: 2yada 3 ay diyolar hocam gebe kalsam ilk adet gormeme durumum olurmu
  30 09 2015, 12:48 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ne zaman gebe kalacağınızı kimse bilemez ,normal zamanla aynı ihtimal
  30 09 2015, 12:48 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: Normal zaman ne hocam
  30 09 2015, 12:51 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kürtaj öncesi
  30 09 2015, 12:51 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam cok mutly ettiniz beni
  30 09 2015, 12:53 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: www.kurtajdansonra.com
  30 09 2015, 12:53 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: Tamam okuyum hocam
  30 09 2015, 12:56 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam okudum hocam kanamam da ilk gun oldu ben.pazartesi oldum kurtaj yani bu hafta ilisku girdimde bebegim olcak
  30 09 2015, 12:56 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: 😀😀😀
  30 09 2015, 12:57 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: 😍😍hocam sagolun csnim hocam 😍😍😍😍
  30 09 2015, 13:09 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam hamile kalinca yaniniza gelcem
  30 09 2015, 13:11 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok
  30 09 2015, 13:11 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam kan gelmiyor normalmi
  30 09 2015, 13:11 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  30 09 2015, 13:12 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam korunmadan iliski yasiycam ki biidaku adet donemim olmasin
  01 10 2015, 12:53 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: Hocam Günaydın saygilar
  01 10 2015, 12:55 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Buyrun
  01 10 2015, 12:56 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam doktor 10 gun iliskiye girmeyin dedi dun esim iliskiye girdi fakat bosalma olmadi korkuyorum
  01 10 2015, 12:56 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: ridki ne hocam
  01 10 2015, 12:56 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Enfeksiyon
  01 10 2015, 12:57 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam yani icime bosalms olmadi
  01 10 2015, 12:57 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Mikrop girebiliyor
  01 10 2015, 12:58 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: hocam bebek olmazmi
  01 10 2015, 12:58 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: bu tur vakalarda
  01 10 2015, 13:01 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Şans
  01 10 2015, 13:01 - Kürtaj Sonrası Cinsel İlişki: okadarmi vahim hocam

  YanıtlaSil
 2. Gebelik Muayenesi: Merhaba hocam
  21 12 2015, 14:51 - Gebelik Muayenesi: Hocam ben muayene için gelmek istiyorum bu ay reglimde bir gecikme oldu hem gebe olup olmadığımı öğrenmek hemde böyle bi durum varsa sonlandırmak için gelmek istiyorum
  21 12 2015, 14:51 - Gebelik Muayenesi: Randevu almak istiyordum
  21 12 2015, 14:54 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  21 12 2015, 14:54 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Gün ?
  21 12 2015, 15:01 - Gebelik Muayenesi: Mesai saatleriniz nedir hocam ?
  21 12 2015, 15:02 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 10.30 - 18.00
  21 12 2015, 15:02 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Pazar kapalıyız
  21 12 2015, 15:02 - Gebelik Muayenesi: Nişanlım doktor kendisi saat 17:30 da çıkıyor
  21 12 2015, 15:02 - Gebelik Muayenesi: Saatte
  21 12 2015, 15:02 - Gebelik Muayenesi: Sıkıntı olacak herhalde
  21 12 2015, 15:03 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 18 de gelebilirseniz ?
  21 12 2015, 15:05 - Gebelik Muayenesi: Yarın saat 18 00 de uygun mudur hocam
  21 12 2015, 15:10 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  21 12 2015, 15:10 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: İsim ne yazalım
  21 12 2015, 15:11 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Ok yazdım
  21 12 2015, 15:13 - Gebelik Muayenesi: Teşekkür ederim
  21 12 2015, 15:14 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: R e

  YanıtlaSil
 3. Merhaba ben kürtaj sonrası cinsel ilişki ile ilgili bilgi almak istiyodum
  06 03 2016, 13:39 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  06 03 2016, 13:50 - .: Ben adet günümü net hatırlamıyorum 25 i filandı sanırım
  06 03 2016, 14:30 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Evet
  06 03 2016, 14:31 - .: Yani 6 haftalık mı oluyor
  06 03 2016, 23:28 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Eevt
  06 03 2016, 23:29 - .: Yarın gun içinde olması mümkün mü
  06 03 2016, 23:29 - .: Acaba
  06 03 2016, 23:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tabi
  06 03 2016, 23:31 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: 15.30 da yer var ?
  06 03 2016, 23:32 - .: Ayırın onu bana
  06 03 2016, 23:32 - .: Herhangi bi aksilik olursa ben size yine hber veririm işten izin almayı deneyeceğim çünkü . Ayrıca ertesi gün filan Ağrım olur mu rapor vs ayarlayabiliriz değil mi ?
  07 03 2016, 08:12 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Tamam haber verirsiniz .. ağrı olmaz pek.. aynı gün bile çalışmaya drvam edebilirsiniz
  07 03 2016, 08:22 - .: Doğrudur ama ben yine de her ihtimale karşı istiyorum Çünkü uzağım Ağrı'm sızım bişey olursa rapor alabileceğim bi nokta olmıcak.ifşa da etmek istemiyorum .
  07 03 2016, 08:29 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Özel sağlık kuruluşları resmi rapor veremez, isterseniz kürtaj sonrası bir devlet hastanesinden almanız için yönlendirebilirim ama gizliliğiniz kalmaz sonra
  07 03 2016, 09:08 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Randevu günü netleşince yazın oluşturalım

  YanıtlaSil
 4. Bısey sorabılırmıyım kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girmek gibi
  8 03 2016, 13:22 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  8 03 2016, 13:23 - .: 17 yasındakı bırıne kurtaj yapabılıyomusunuz
  8 03 2016, 13:23 - .: Aıle haberı olmadan
  8 03 2016, 13:25 - Jin op dr turgay karakaya: Annesinden kağıt gerekir
  8 03 2016, 13:25 - .: O ımkansız
  8 03 2016, 13:25 - .: Pekı bısey sorucam
  8 03 2016, 13:26 - .: Cytotec dıye bı ılac var onu evde yapsak sorun olurmu
  8 03 2016, 13:27 - Jin op dr turgay karakaya: Yasaklandı
  8 03 2016, 13:28 - .: İnternetten sipariş verdık ılac gelıcek
  8 03 2016, 13:29 - Jin op dr turgay karakaya: Ölümcül yan etkilerden dolayı yasa dışı
  8 03 2016, 13:29 - .: Pekı sızce ne yapmalıyız çok caresısız
  8 03 2016, 13:30 - .: Baska ılac falan yokmudur
  8 03 2016, 13:30 - Jin op dr turgay karakaya: Anne kimlik fotokopisine kızım ...nın kürtajına izin veriyorum
  8 03 2016, 13:31 - .: Yazıp sıze gelsek anneyı arama olmaz dımı
  8 03 2016, 13:31 - Jin op dr turgay karakaya: Annesi imzalayacak
  8 03 2016, 13:32 - .: O ımkansız ıste doktor bey
  8 03 2016, 13:32 - .: Baska secenek yokmu
  8 03 2016, 13:33 - Jin op dr turgay karakaya: Doğumu beklemek
  8 03 2016, 13:34 - .: Peki sağolun

  YanıtlaSil
 5. Hocam iyi gunler. Kürtaj sonrası cinsel ilişkiye girmek istiyorum. Birsey sorabilir miyim ?
  23 03 2016, 17:02 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  23 03 2016, 17:03 - .: Hocam adeti geciken arkadasim 10 gun sonra adet oldu. Ve 5 gun boyunca kuvvetli bir sekilde olmus ustune gorme olabilir mi ?
  23 03 2016, 17:08 - Jin op dr turgay karakaya: Zannetmrm
  23 03 2016, 17:09 - .: Peki hocam sagolun iyi gunler

  YanıtlaSil
 6. Bi konuda sizden yardım etmenizi istiyorum
  1 07 2016, 20:35 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  16 07 2016, 15:50 - .: Merablar iyi günler
  16 07 2016, 15:50 - .: Size birşey danışmak istiyorum
  16 07 2016, 16:03 - Jin op dr turgay karakaya: Tabi
  16 07 2016, 16:05 - .: Ben hamileyim bu konuda yardımcı olabilir misiniz
  16 07 2016, 16:23 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  16 07 2016, 16:24 - .: Düşük nasıl yapabilirim
  16 07 2016, 16:24 - .: Bunu size danışmak istiyorum
  16 07 2016, 16:25 - Jin op dr turgay karakaya: Kürtaj yapıyoruz
  16 07 2016, 16:25 - Jin op dr turgay karakaya: http://www.kurtajbakirkoy.com/p/fiyat-listesi-kzlk-zar-dikimi-kurtaj.html?m=1
  16 07 2016, 16:26 - .: Ne kadar yapıyorsunuz peki belirli bir fiyatı varmidir
  16 07 2016, 16:35 - Jin op dr turgay karakaya: Listede var
  16 07 2016, 16:36 - .: Neyse teşekkürler sağolun kürtaj sonrası cinsel ilişki olur mu ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder


Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2018

Kürtaj fiyatları

Kürtaj Fiyatı 2015