Kürtaj fiyat

İstanbul'da 2019 kürtaj fiyat bilgisi vermeden önce bu konuda Bakırköy'deki muayenehanemizi arayan hastalarımızın yönelttiği, kürtaj nedir, kürtaj fiyat listesini neden alabilirim, kürtaj fiyat kadınlar kulübü ve diğer forumlarda ne kadardır, kürtaj fiyat 2019 yılında ne kadar arttı, kürtaj fiyat ekşi sözlükte kaç paradır, kurtaj fiyatlari neye göre belirlenir, kürtaj ücretleri gebelik haftasına göre nasıl hesaplanır, kürtaj 2019 senesinde yasaklandı mı, kürtaj fiyatları kadınlar kulübü gibi sitelerde neden abartılıdır, vakum kürtaj nasıl yapılır, kürtaj yasasına göre en fazla kaç haftalıkken kürtaj yapılır ve kürtaj sonrası hamilelik sorun olur mu ? Gibi sorularada yanıtlar veriyoruz.

2019 senesi için İstanbul Bakırköy'de uygulamakta olduğumuz kürtaj fiyat listemizi direkt olarak buraya yazamıyorum, ama bizi telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden fiyat listemizi isteyebilirsiniz. Kürtaj ücretleri hamilelik haftası ile bağlantı kurularak hesaplanıyor, mesela en ucuz kürtaj maliyeti adet gecikmesi henüz birkaç gün olmuş, yani yeni başlayan bir gebelikte söz konusu olacaktır. Bizi arayarak kürtaj kaç para yada kürtaj ne kadar diye sorduğunuzda bizde size kaç haftalık hamile olduğunuzu sorarız ve ona göre kürtaj fiyatı çıkartırız. Tabi bu noktada gebelik haftası nasıl hesaplanır sorusu akla gelebilir, son adet tarihinizden başlayarak aradaki haftaları sayarsanız doğru rakama ulaşırsınız, tabi kürtaj için geldiğinizde mutlaka ultrason yaparak kaç haftalık hamile olduğunuzu günü-gününe çıkartıyoruz.

Kürtaj

Tüm cerrahi branşlarda dokuları kazımak anlamında kullanılan bir terim olsada en genel anlamı ile kadın doğum tıp branşında mevcut gebeliği cerrahi metodla müdahale ederek sonlandırma işlemine kürtaj denir. Günümüzde isteğe bağlı çocuk aldırma işlemi vakum kürtaj yöntemi ile gerçekleştirilir.


Kürtaj nasıl yapılır ?

Hamilelik sonlandırma konusunda en iyi metod olan vakumlu kürtaj uygulaması çok merak edilir ve istek dışı gebe kalan birçok bayan İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak kürtaj nasıl yapılır diye sual yöneltir. Vakum ile kürtajın nasıl yapıldığını, negatif basınçla rahim içine herhangi bir tıbbi alet veya cihaz sokmadan gebelik kesesinin sıvı halde dışarı nasıl alındığını detaylı okumak için bu paragraftaki linke tıklayın.

Kürtaj fiyatları

2019 senesi Mart itibarı ile İstanbul Avrupa yakası Bakırköy'deki muayenehanemizde kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için bizi telefonla arayabilirsiniz, yada WhaysApp üzerinden yazarak en güncel kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj yasası

Kürtajın yasak olup olmadığı hergün soruluyor, halen ülkemizde yürürlükte olan kürtaj yasasına göre reşit olan bayanlar 10 haftayı geçmediği sürece isteğe bağlı kürtaj yaptırabilirler.

Kürtaj sonrası hamilelik

Vakum kürtajın henüz bilinmediği dönemlerde uygulanan rahim içi kazıma yöntemli kürtajda %1 oranında rahim içi yapışıklıklar ( sineşi ) olabiliyordu, bunlarda kürtaj sonrası hamilelik için sorun yaratabiliyordu, ama günümüzde vakum ile gebelik kesesi alındığı için rahim içinde kazıma yapılmıyor ve dolayısı ile kürtaj olmak üreme kabiliyetini azaltmıyor.

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Çocuk aldırma işleminde meşrubat pipeti kalınlığında ince bir tüp rahim kanalından sokularak negatif basınçla gebelik kesesi dışarı alınır, işlemden sonra rahim kanalının tam olarak kapanıp normale dönmesi birkaç gün vakit alır, dolayısı ile ilk 10 gün kürtaj sonrası cinsel ilişkide bulunulursa vajina girişindeki mikroplar rahim kanalına ve rahim boşluğuna itilebilir.

Kürtaj ücreti

Gebelik sonlandırma konusunda İstanbul'da en fazla kürtaj ücreti merak edilir. Her jinekolog farklı maliyetler çıkartabilir ama genel olarak gebelik haftası arttıkça çocuk aldırma ücretleride artar. Son adet tarihinden itibaren saydığınızda 4 haftalık gebeliği sonlandırmada en ucuz kürtaj fiyatı uygulanır. Güncel ücret listesi için teşefonla arayınız yada WhatsApp'tan yazınız.

Kürtaj Kartal

Bakırköy'deki muayenehanemize çoçuk aldırmak için Kartal dahil İstanbul'un tüm semtlerinden hasta gelir, ayrıca telefonla arayarak kürtaj Kartal ve çevresinde hangi doktorlar tarafından yapılıyor diye soranlarda oluyor.

Site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları