Kürtaj ücret

Nisan 2019 döneminde İstanbul'da kürtaj ücret bilgisi ve tüm detayları içeren makalemizi derinleştirmeden önce çocuk aldırma maliyetleri çerçevesinde hastalarımızdan bize ulaşan, kürtaj parası ne kadardır, kredi kartı geçerlimidir, kürtaj fıyatları nasıl hesaplanır, kürtaj ücretleri devlet hastanalerindede aynımıdır, kürtaj fiyatları 2019 yılında yüzde kaç arttı, kürtaj ücreti gebelik haftasına göre nasıl hesaplanır, kürtaj fiyatları ekşi sözlük ve uludağ sözlük gibi forumlarda kaç para olarak tartışılıyor, kürtaj sonrası kontrol ücretlimidir, kürtaj videosu izlemek istesem hangi sitede vardır ve kürtaj nasıl yapılır gibi sorularada cevap üretiyoruz.

İstanbul'da kürtaj ücret konusuna gelirsek, öncelikle parasal değerleri direkt olarak buraya yazamayacağımızı belirtelim, ama kolayı var, Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayarak çocuk aldırma fiyat bilgisi alabilir veya WhatsApp üzerinden yazarak 2019 kürtaj ücret listemizi isteyebilirsiniz. Peki  kürtaj ücreti neye göre hesaplanıyor? En sık hatta nerdeyse gebelik sonlandırma işlemi yapan tüm jinekologlar bu konuda gebelik haftasını kriter olarak alıyorlar. Zaten bebek aldırmak için herhangi bir kadın doğum uzmanına gitseniz önce ultrasonla gerçekten bir hamilelik varmıdır, varsa kaç haftalıktır, ona bakar. Gebelik haftasının bu kadar önemli olmasının tek sebebi kürtaj fiyat hesaplama ihtiyacı değildir, ülkemizde halen yürürlükte olan kürtaj yasasıdır. Buna göre en fazla 10 haftalık hamilelikler kürtajla alınabilir. Yani 10 haftayı 1 gün bile geçseniz bu memlekette sizi kürtaj edecek doktor bulamazsınız, o yüzden karar verdiyseniz fazla oyalanmayın derim.

Henüz kürtaja gelmeden, hangi doktora gitsem safhasında iken gebelik haftanızı yaklaşık olarak tahmin edebilirsiniz, son adet tarihinden itibaten günümüze kadar geçen günleri sayıp 7'ye bölerseniz hamilelik haftanız çıkacaktır. Ama biz sadece 10 gün önce birlikte olduk nasıl oluyorda 4 haftalık gebe oluyor diye endişe etmeyin, gebelik haftası cinsel ilişki zamanından itibaren hesaplanmıyor, yani bu durumda bebek sizin merak etmeyin :)

Herşey tamam ama kürtaj olmanın herhangi bir şartı varmıdır ? Evet kendi isteğinizle çocuk aldırmak için 18 yaş ve üzeri olmanız lazım, ayrıca bekarsanız kimseden izin almanızada gerek kalmaz, zira resmi nikahla evli bayanlarda eş rızası aranır. Ama 17 veya 16 yaşında iseniz anne veya babanızın onayı istenecektir. Henüz 16 yaşını doldurmadı iseniz anne baba onayıda yetmez, mahkeme kararı gerekir.

Kürtaj

Hamilelik sonlandırma konusunda en genel kavramlar ve tanımlamalar için kürtaj konulu yazımızı tavsiye ederim.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Çocuk aldırma müdahalesiniz nasıl cereyan ettiği konusunda ayrıntılı bilgi almak için kürtaj nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz gezdirin.

Vakum kürtaj

En güvenli ve kolay hamilelik sonlandırma isleminin teknik özellikleri için vakum kürtaj makalemi okuyun.

Kürtaj fiyatı

Çocuk aldırma fiyatlarının neye göre hesaplandığı ve güncel olarak 2019 yılında kaç paraya kürtaj olabileceğinizi öğrenmek için kürtaj fiyatı başlıklı yazımızı inceleyin, yada Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayarak fiyat alın, WhatsApp'tan yazarak kürtaj fiyat listeside isteyebilirsiniz.

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj olduktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisini öğrenmek için kürtaj sonrası cinsel ilişki konulu yazımıza göz atın.

Kürtaj yasası

İsteğe bağlı gebelik sonlandırma konusunda yasal sınırlar ve cezalar konusunda bilgi almak için kürtaj yasası başlıklı yazımızı okuyunuz.

Kürtaj Tuzla

İstanbul Tuzla ilçesinde ve mahallelerinde kürtaj yapılan yerler nereleridir ve Tuzla kürtaj fiyatları kaç paradır gibi sorularınız için kürtaj Tuzla konulu yazımıza bakınız.


Kürtaj ücret konusu için site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları