Gizli kürtaj

Gizli kürtaj fiyatları veya gizlice sgk kayıtlarına işlenmeden kürtaj yaptırmak aklınızdan geçtimi ? Henüz evli değilken gebe kaldı iseniz mutlaka bu konuya kafa yormuşsunuzdur, hiçbir bayan evlendiği zaman önceden kürtaj yaptırdığı ile alakalı kayıtların yeniden gündeme gelmesini istemez, özelliklede önceden gebe kaldığınız ve bebek aldırdığınız kişi dışında başka bir aday ile nikah masasına oturduysanız bu dahada önem kazanır. Devlet hastaneleri ve nerdeyse tüm özel hastaneler sgk sağlık sistemine bağlı çalışıyor ve bir hasta hangi hastaneye giderse gitsin aynı sisteme kaydolmak zorunda kalıyor ve ülkenin başka yerinden bile olsa bu kayıtların karşınıza çıkma ihtimali ortaya çıkıyor. Özel jinekoloji muayenehaneleri dışında nerdeyse tüm sağlık kuruluşaları bu sisteme dahil olduğu için kayıt dışı hasta kabul edip gizlice kürtaj yapmaları pratik hayatta mümkün değildir, o yüzden kürtaj ve kızlık zarı dikimi gibi mahrem operasyonlar genelde jinekolog muayenehanelerinde gerçekleşir. Bu konuda fikir danışmak ve kürtaj fiyatı almak için dan arayabilirsiniz, yada WhatsApp  den yazıp mesaj atabilirsiniz, kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Yasadışı kürtaj yapan yerler : Kürtajın gizli yapılacak olması yasalara aykırı olacağı anlamına gelmemelidir, TCK ya göre ağır yaptırımlar söz konusu olduğu için bir jinekoloğa 10 haftayı geçmiş bir gebeliği kürtaj ettiremezsiniz, yada reşit olmayan bir bayan ailesinden habersiz çocuk aldırmak için bir jinekoloğa başvurduğunda hayır cevabı alacaktır. Özel jinekoloji muayenehanelerinde bilgileriniz full gizli kalır , sgk ya işlenmez ama yinede kürtaj kanunlarına uygun işlem yapılır.

Yasal olmayan kürtaj yerleri : Ağır hapis cezalarına rağmen astronomik kürtaj fiyatları uygulayarak gebelik sonlandırma yapmakta olan kürtaj merkezleri olduğunu duyuyoruz, bu tip yerlerde genelde uzmanlık diploması olmayan, yada doktor bile olmayan kişiler size doktormuş gibi kürtaj yapıyor olabilir, bunları mutlaka dikkate alın, yada Türlkiyede çalışma izni olmayan yabancı ülke diploması geçersiz olanlarada aman dikkat.

Merdiven altı kürtaj yapan yerler : Kürtajın merdiven altında yapılması fikri beni oldum olası güldürür, küçük el sanatları icra eden ayakkabı tamircisi benzeri esnafların dükkan maliyetinden kısmak için merdiven altı gibi ucuz mekanlarda meslek icra etmesi gibi bir doktorun merdiven altında kürtaj yapması veya hasta kabul etmesi bir şehir efsanesidir.

Kurtaj yapan ozel klinikler : Eskiden birkaç doktorun bir araya gelmesi ile şirketleşen sağlık tesislerine klinik deniyordu ve jinekolog varsa bu yine kürtaj yapan özel klinikler grubunda yer alabiliyordu, ama günümüzde klinik yataklı sağlık tesisi anlamına geliyor ve en azından tıp merkezi ruhsatı gerektiriyor, ama yine poliklinikler devam ediyor.

18 yaş altı kürtaj yapan yerler : Yaşı ay ve gün olarak henüz 18 i doldurmamış kız çocuklarının kürtaj olabilmesi için velayet sahibi anne veya babanın izni şarttır, ama bu vatandaşlar kürtaj yapılacak yere gelemeyecek durumda ise nüfus kağıdı fotokopilerinin altına kızım ayşe nin kürtajına izin veriyorum şeklinde bir yazı vermeleri gerekir. Böyle bir yazı ile kürtaj olabilmeninde bir alt sınırı vardır, ay ve gün olarak 16 yaşı doldurmuş olmak gerekir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Kürtaj sonrası cinsel ilişki

Kürtaj fiyatları